Ana Sayfa Haberler DEVA ÖNCÜ GENÇLİK TEORİ DERGİSİ TARTIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

DEVA ÖNCÜ GENÇLİK TEORİ DERGİSİ TARTIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

1103

Vatan Partisi Öncü Gençlik Deva Temel Örgütü, Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy Irşi ve İl Sekreteri Gül Öykü Yılmaz’ın katılımıyla Teori Dergisi Tartışma Toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda Doç. Dr Barış Doster’in ‘ Emperyalizm Güdümlü Terörün Hedefi Türkiye’ ve M. Bedri Gültekin’in ‘ Gelişen Dünya’da Milli Devlete Karşı Savaşmanın”Tunç Kanunu” ‘ makaleleri üzerinden tartışıldı.

Günümüzde Türkiye’ye yönelik saldırıların boyutunu daha iyi kavramak için tarihe bakıp iyi anlamak gerektiği, emleryalizmin Milli Mücadele’yi ve devamında Cumhuriyet’i asla içine sindiremediği konuşuldu.
Emperyalizmle, isyanlar ve terör eylemleri arasındaki ilişkilerin dini ve etnik bölünmelerle var edildiğine değinen İl Başkanı Ersoy Irşi, Musul meselesinde Türkiye ile İngiltere arasında gerginlik yaşanırken Şeyh Sait İsyanı’nın çıkmasını bir örnek olarak gösterdi. Türkiye’nin, emperyalizmin uzantısı olan PKK, IŞİD, FETÖ terör örgütleriyle Atatürk, vatan, bağımsızlık ve milletin bütünlüğü mevzisinde savaştığında başarı kazandığı, bugün ülke bütünlüğü için Türk ordusu, polisiyle jandarmasıyla ve milletiyle emperyalizme karşı vatan savaşı vermektedir vurguları yapıldı.

oncugenclik.org.tr, 6.11.2016