Ana Sayfa Haberler BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE “BÜTÜN YÖNLERİ İLE FETÖ VE DARBE GİRİŞİMİ” PANELİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE “BÜTÜN YÖNLERİ İLE FETÖ VE DARBE GİRİŞİMİ” PANELİ

1023

Boğaziçi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü,1 Kasım 2016 (Salı) günü “Bütün Yönleri ile FETÖ ve Darbe Girişimi” isimli panel düzenledi.
Kilyos Sarıtepe Kampüs’ü Yeşil Salon’da düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Aydınlık Gazetesi Yayın Koordinatörü İlker Yücel ve Balyoz Kumpası mağduru Emekli Tümamiral Semih Çetin katıldı.
İlk olarak Emekli Tümamiral Semih Çetin, TSK içerisindeki FETÖ’nün yapılanma süreci, bu yapılanmanın önlenememesinin nedenleri, Ergenekon ve Balyoz Kumpaslarının amaçları, 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve daha sonrasında TSK’ya yapılan müdahaleler hakkında konuştu.
Tümamiral Semih Çetin konuşmasında OHAL ilan edilmesinin doğru olduğunu fakat FETÖ ile mücadele alanının dışında kalan KHK’larla, 15 Temmuz sonrasında oluşan birlik ve bütünlüğe zarar verildiğinin altını çizdi.

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Aydınlık Gazetesi Yayın Koordinatörü İlker Yücel,
FETÖ yapılanmasının tarihi, arkasındaki kuvvetler, FETÖ’nün ılımlı İslam ve Büyük Ortadoğu Projesi’ndeki rolü hakkındaki konulara değindi.
İlker Yücel konuşmasında FETÖ’nün aslında devlete sızmadığını bilinçli olarak yerleştirildiğini, bunun aslında bir Türk-Amerikan Savaşı olduğunu, ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıran FETÖ-PKK-AKP ikttifakının dağıldığını bu yüzden de Türkiye’nin aydınlığa çıkacağı hususunda hiçbir şüphesi olmadığını belirtti.

IMAG0444

 

oncugenclik.org.tr, 3.11.2016