Ana Sayfa Haberler “BU ACI OLAYIN SORUMLUSU ÖĞRENCİLERİ CEMAAT YURTLARINA TESLİM EDENLERDİR”

“BU ACI OLAYIN SORUMLUSU ÖĞRENCİLERİ CEMAAT YURTLARINA TESLİM EDENLERDİR”

861

Adana’nın Aladağ ilçesinde cemaatlere ait kız öğrenci yurdundaki yangında 11 öğrenci,1 kadın eğitmenin hayatını kaybetmesi üzerine Öncü Gençlik Kocaeli basın açıklaması gerçekleştirdi. Öncü Gençlik Kocaeli İl Başkanı Doğu Polat yaptığı açıklamada: “Aladağ’da yaşanan bu acı olayın sorumlusu, öğrencileri cemaat yurtlarına teslim edenlerdir.” dedi.

İşte açıklamanın tam metni:

Değerli Basın Emekçileri,

Öncelikle dün gece Adana Aladağ’da kız yurdunda çıkan 11 öğrenci arkadaşımızın ve 1 görevlinin hayatını kaybettiği, 22 arkadaşımızın da yaralandığı yangının üzüntüsünü duyuyoruz. Hayatını kaybeden öğrenci arkadaşlarımızın ailelerine başsağlığı dilerken yaralanan öğrenci arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Aladağ’da yaşanan bu acı olayın sorumlusu, öğrencileri cemaat yurtlarına teslim edenlerdir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz” sözleri bugün çok daha anlamlıdır.

Partimizin programında da yer aldığı gibi Milli Hükümet iktidarında; Cumhuriyet Devrimi Kanunları’na göre yasadışı olan tarikatlara ve vakıflara ait okullar ve yurtlar ile bütün özel okullar, özel üniversiteler ve özel eğitim kurumları kamulaştırılarak, Cumhuriyet eğitiminin halka hizmet eden kurumları haline getirilecek, Eğitimin Birliği (Tevhidi Tedrisat) sağlanacaktır.

Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak 10. Olağan İl Kurultayımıza giderken şöyle bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız:

Şehirlerimizin ve insanlarımızın geleceğini terörle, hendeklerle ve bombalarla karartmaya çalışan, arkasını emperyalizme vermenin nafile azgınlığı ve şımarıklığıyla hareket eden bölücülük; askerlerimize, polislerimize, kamu görevlilerimize ve yurttaşlarımıza saldırmaya devam ediyor.

Devletin her kademesine sinsice yerleşerek uluslararası güçlerin çıkarları için darbe girişiminde bulunan suç şebekesi karışıklıklar için fırsat kolluyor.

Dışarıda ise; Güneydoğu sınırımıza konuşlandırılmış bölücü ve yobaz terör örgütleri vasıtasıyla Suriye’nin kuzeyini parçalayan, Musul’dan Doğu Akdeniz’e kadar uzanan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İsrail güdümlü, Türkiye’ye terör ihraç etmenin kapısı olacak bir “Kürt koridoru” yaratılmak isteniyor.

Vatan bütünlüğüne yönelik tehditler savuşturulmadan Türkiye diğer sorunlarını çözemez.

Laiklik ve cumhuriyet, vatan ve millet mevziisinden savunulur.

Üniversiteler ve bilim, vatan ve millet mevziisinden savunulur.

Türkiye’nin bütün sorunlarına öncelik ve zorunluluk hiyerarşisiyle yaklaşacağız.

Türkiye’yi, ABD menşeili senaryolara teslim etmeyecek en önemli gücümüz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hiyerarşisini bozarak askeri okulları kapatıp, attıkları her adımla ordunun itibarını zedeleyenler bizi bu savaştan başı dik çıkaramaz.

İçinde bulunduğumuz durumun ciddiyetinden bihaber şekilde, Cumhuriyetin niteliğini ortadan kaldıracak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) işlevsizleştirecek “Başkanlık Sistemi”ni “en büyük

 

meselemizmiş” gibi dayatanlar bizi bu mücadelelerden başarıyla çıkaramaz. “Demokrasi” ve “özgürlük” kavramlarının arkasına sığınarak bölücü teröre ve darbeci çeteye kol kanat gerenler de beceremezler.

Bir tek Vatan Partisi Türkiye’yi güvenliğe, huzura, refaha ve çağdaşlığa kavuşturur, vatan savaşından ülkemizi başarıyla çıkarır.

Çünkü bir tek Vatan Partisi, vatan, cumhuriyet ve emek değerlerine sadık…

Türk gençliğinin geleceği, vatanın ve cumhuriyetin geleceğine sıkı sıkıya bağlı…

Emperyalist sistem gençliğe; iddiasızlık, miskinlik, sorumsuzluk, vicdansızlık, disiplinsizlik, bağımlılık, yüzeysellik, samimiyetsizlik ve bencillik veriyor. “Sınır tanımayana gençler”, “itaat etmeyen çocuklar”, “anarşist inisiyatifler” ve “Ferrari’sini satan bilgeler” rollerini biçiyor. Tüm bu rolleri reddediyoruz!

Gençlik hareketini Amerika’nın gölgesinde tutmak isteyen Türkiye düşmanlarına karşı uyanık olacağız! Üniversiteleri ve liseleri vatanseverliğin kaleleri yapacağız!

Adı ne olursa olsun, Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ süren, saltanat heveslisi hiçbir sisteme geçit vermeyeceğiz! Türkiye’yi böldürmeyeceğiz, cumhuriyeti yıktırmayacağız!

3 Aralık 2016 Cumartesi günü Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanlığında düzenleyeceğimiz 10. Olağan İl Kurultayımıza bütün milletimizi davet ediyoruz.

Milletimiz müsterih olsun, Vatan Partisi Amerikancılığa ve çağ dışılığa geçit vermeyecektir!

VATANSEVER GENÇLİK VATAN PARTİSİ’NE!

VATANSEVER GENÇLİK VATAN PARTİSİ’YLE İLERİ!”

 

oncugenclik.org.tr, 30.11.2016