Ana Sayfa Haberler ÇAĞDAŞ CENGİZ’E KONAK HALKINDAN YOĞUN DESTEK

ÇAĞDAŞ CENGİZ’E KONAK HALKINDAN YOĞUN DESTEK

1231

Vatan Partisi İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz, Güzelyalı ve Göztepe’de esnaf ziyaretlerinde bulunduktan sonra Gültepe semtinde bir kıraathanede İzmirlilerle buluştu.

Ulusal Kanal Genel Yayın Genel Yayın Yönetmeni olan  Vatan Partisi İzmir 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Çağdaş Cengiz, Göztepe ve Güzelyalı’da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Cengiz, esnafların dertlerini dinleyip Vatan Partisi’nin küçük esnafa yönelik çözümlerini anlattı. Yapılan esnaf ziyaretlerinin ardından Cengiz, Gültepe semtinde bulunan bir kıraathanede İzmirlilerle buluştu.

“Seçim bildirgelerinde 16 yıldır yapamadıkları var”

Vatan Partisi’nin seçim politikalarından bahseden Cengiz, “Tayyip Erdoğan’ın bu saatten sonra Türkiye’yi yönetme gibi bir şansı yok. Seçim bildirgelerinde 16 yıldır yapamadıklarını yazmışlar. Yönetilemeyen bir Türkiye’de insanların oy tercihleri radikal bir şekilde değişiyor. Türkiye’yi yönetebilecek tek parti, Vatan Partisi’dir” dedi.

“Türk lirası ile ticaret yapacağız”

Ekonominin durumuna da değinen Cengiz, “Ekonomi bir batışın içinde ancak Tayyip Erdoğan hala ekonomiyi düzeltmek için Batı ve Amerika ile anlaşacağız diyor. 2002’den beri Batıcı Amerikancı ekonomik modeli devam ettiriyorlar. Bu model çöktü, zaten bu model bizi fakirleştiriyor. Bugün bu modeli uygulayanlar yıkılır. 2002 ve 2007’deki AKP ve CHP’nin seçim  bildirgelerini yan yana koyunca yine aynı açılımı, aynı Amerika’ya bağımlılığı, aynı ekonomik modeli görüyoruz. Biz Türk lirası ile ticaret yapacağız. Bunların kesinlikle geleceği yok. Zaten o yüzden Vatan Partisi’nin milletvekili adayları genç adaylardan oluşuyor. Gençlik vatan partisinde kendisini bir yerlerde görüyor” dedi.

“Türkiye’de ciddi bir tarımsal kalkınma uygulanması gerekiyor”

Konak Belediyesi Boğaziçi Mahallesi Muhtarı Yaşar Cavdan’ın tarım ve sanayi ile ilgili sorularına da cevap veren Cengiz, “Türkiye, sınanmış ve denenmiş Mustafa Kemal’in hayata geçirdiği karma ekonomi politikasını uygulamalıdır. Bizim de savunduğumuz politika budur. Tarım, Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli bir yerdedir. Gıda sorunu ise en büyük meselelerden birisi olarak önümüzde duruyor. Ekilebilir sağlıklı gıda ürünlerinin üretilmesi gerekli. Ancak tarım için gerekli alanların azaldığı bir dünyaya doğru  gidiyoruz. O yüzden Türkiye’nin çok ciddi bir tarımsal kalkınmayı uygulaması gerekiyor” diyerek Vatan Partisi olarak üretim ekonomisini hayata geçireceklerini belirtti.

Kahvehanede Çağdaş Cengiz’e sarılan bir yurttaşın “Sizin gibi gençlerin mecliste görmek istiyoruz. Türkiye’nin sorunlarına çözüm getireceğinize inanıyoruz” sözleri dikkat çekti.

Vatan Partisi İzmir Öncü Gençlik İl Başkanı ve aynı zamanda 1. Bölge Milletvekili Adayı Ferdi Tanhan ve 1. Bölge Milletvekili Adayı Doğa Dursun’un da bulunduğu ziyaretlerde Konak halkının yoğun ilgisi ile karşılaşıldı. Ziyarette Vatan Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Görkem Gözet de bulundu.

oncugenclik.org.tr, 1.6.2018