Ana Sayfa Haberler CEM DİKMEN: “TÜRKİYE PENSİLVANYA YA DA KANDİL’DEN YÖNETİLEMEZ”

CEM DİKMEN: “TÜRKİYE PENSİLVANYA YA DA KANDİL’DEN YÖNETİLEMEZ”

1224

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Cem Dikmen, Zübeyde Hanım Anıt Mezarı önünde yaptığı basın açıklaması ile Mustafa Kemal Atatürk’ün Kemalist Devrim programıyla ülkeyi yönetmek için İzmirlilerden yetki istedi.

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Pınar Gül, 2. Bölge 4. Sıra Milletvekili Adayı Cem Zeren, 2. Bölge 5. Sıra Milletvekili Adayı Birkan Burkan ve 2. Bölge 8. Sıra Milletvekili Adayı Sedat Güven’in de katıldığı açıklamada Dikmen: “Biz Cumhuriyet devrimi önderlerinin yaptığı gibi kadınını daha ön plana koyan gençlerini daha da ön plana koyan bir iradeyi temsil etmek üzere toplandık. Ve 24 Haziran seçimlerine bu iddia ile katılıyoruz, giriyoruz” sözleriyle açıklamasına başladı.

“Bizler icazetlerimizi Ulu önder Mustafa Kemal’den alıyoruz”

“Bizler icazetlerimizi ne Pensilvanya’dan ne de Kandillerden alıyoruz. Bizler icazetlerimizi, yol haritamızı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘benim ve arkadaşlarımın yaptığı her şey diye tarif ettiği Kemalist devrimden alıyoruz. Kemalist devrimleri tamamlama iradesiyle bu seçimlere giriyoruz” diyen Dikmen Vatan Partisi’nin Atatürk’ün ışığında Türkiye’yi yöneteceğini vurguladı.

“Türkiye’yi bağımsızlık rotasına götüreceğiz”

Halkın sorununa getirilecek çözümleri de açıklayan Dikmen: “Ekonomik krizleri, Atatürk’ün programıyla ve tam bağımsızlık programıyla aşabiliriz. Bugün milli eğitime vurulan darbeleri Atatürk’ün programıyla aşabiliriz. Bugün terör sorununu yerel özerkliklerle değil, ‘Türk de biziz, Kürt de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz’ diyerek aşabiliriz. O da yine Mustafa Kemal Atatürk’ün programıdır. Bugün Türkiyeyi birleştiren Türkiyeyi tam bağımsızlık rotasına götüren ne varsa bunlar Mustafa Kemal Atatürk’ün programıdır. Atatürk’ün 1918’de işgal altındaki İstanbul koşullarından milletimize sesleniyoruz. Ne saltanatçılar ne mandacılar! Tam bağımsızlıkçı Türk milletinin yanında yer alan Vatan Partisi’yle Türkiye kurtulacaktır. Saltanatçılara da mandacılara da hodri meydan diyoruz. Bu hodri meydanı milletimizden aldığımız güçle diyoruz. Milletimize güveniyoruz. Milletimizden Türkiye’yi yönetmek için yetki istiyoruz” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırırken, Atatürk devrimlerini tamamlamak, Türkiye’yi tüm sorunlarından Atatürk’ün rotasıyla çıkarmak için, Türkiye’yi Türkiye’den yönetmek için yetki istedi.

2.Bölge Milletvekili Adayları’nın Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’na çelenk bırakmasıyla basın açıklaması sona erdi.

oncugenclik.org.tr, 7.6.2018