Ana Sayfa Haberler ‘İNCİRLİK’TEN ABD’Yİ 2 AY İÇERİSİNDE GÖNDERECEĞİZ’

‘İNCİRLİK’TEN ABD’Yİ 2 AY İÇERİSİNDE GÖNDERECEĞİZ’

1066

Vatan Partisi Adana, İncirlik Üssü’nün ABD’ye kapatılması ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne devredilmesi için yaptığı yürüyüşün ardından basın açıklaması düzenledi.

Yürüyüş sırasında sık sık ,’’Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi , ‘’İncirlik’e el konsun, Amerika defolsun.’’ sloganları atıldı. İncirlik Üssü önünde yapılan basın açıklamasında Vatan Partisi Adana Milletvekili adaylarından; Hayrettin Çavuşoğlu ve Yalçın Semir Akarsu konuşmalar gerçekleştirdiler.

Çavuşoğlu konuşmasında; AKP, CHP, MHP ve SP’li Mv. Adaylarını İncirlik ve diğer NATO üslerinin kapanması konusunda tutum takınmaya davet etti. Faili meçhul Aydın cinayetlerinin ve Türkiye’de patlayan bombaların sorumlusunun ABD olduğunu belirten Çavuşoğlu, ‘’ Vatan Partisi 27. Dönem Adana Milletvekilleri adayları olarak  Milletimize söz veriyoruz. Bizlere yetki ve görev verildiğinde ABD İncirlik’ten ve Türkiye’den 2 ay içerisinde pılısını, pırtısını toplayıp gidecektir. Milletimizden yetki istiyoruz. Gelecek kuşaklara en büyük sözümüzdür: Vatan Partisi Türkiye’yi böldürmeyecektir.’’dedi.

 

2016 yılında İncirlik Üssü’ne girerek ABD askerinin başına çuval geçiren ve Vatan Partisi Milletvekili adaylarından Akarsu ise, ‘’Fetö darbesinin yapıldığı gece ilk açıklamayı yapan, ‘’Bu bir Amerikancı darbe girişimidir, ana üssüde İncirlik’tir.’’ diyen Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Dr. Doğu Perinçek’tir. Biliyoruz ki bu arkamda duran ihanet yuvasında darbe gecesi, Fetö’cü Üs Komutanı Bekir Ercan Van ile Amerika’nın İncirlik Üs Komutanlarından John Walter toplantı yapmışlar ve bu toplantı sonrasında Van, ABD’den aldığı talimatlar gereği Tanker uçakların kaldırılması talimatını vermiş, milletimizin iradesi olan meclisi bombalayan uçakların ikmallerini yaptırmıştır.’’dedi. ABD’nin ülkemizde ve Ortadoğu’da katliam yaptığını belirten Akarsu,’’ Irak’ta bir buçuk iki milyon Kürt kardeşimizin katili, Suriye’de iki yüz bin kardeşimizin katili, Mehmetçiğin ve polisimizin katili: ABD’dir. Türk Gençliği bunun farkındaydı ve gereğini yerine getirdi. Bu gün meclise girdiğimiz anda yine gereğini yerine getireceğiz. Amerika’yı bu topraklardan defedeceğiz.’’ dedi.

Etkinlik Vatan Partisi Adana Milletvekili adaylarının İncirlik önünde fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

oncugenclik.org.tr, 7.6.2018