Ana Sayfa Haberler ÇİN ÖNCÜ GENÇLİK TEMSİLCİLİĞİ 2018 TÜRKİYE TURİZM YILI KAPANIŞ SEREMONİSİNE KATILDI

ÇİN ÖNCÜ GENÇLİK TEMSİLCİLİĞİ 2018 TÜRKİYE TURİZM YILI KAPANIŞ SEREMONİSİNE KATILDI

1040

2018 Türkiye Turizm yılı kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de düzenlenen kapanış seremonisi sona erdi. 2018 Türkiye turizm yılı kapsamında ardı ardına düzenlenen etkinlikler hem Türk gençlerin hem de Çinli gençlerin buluşması için büyük bir fırsat oldu. Anadolu Ateşi ‘’ açılış senfonisiyle başlayan Turizm yılı etkinlikleri opera sanatçısı tenor ‘’Murat Karahan ‘’ ile birlikte düzenlenen opera konseriyle sona erdi.

Konser, Çin’in en önemli etkinliklerinin yapıldığı Çin Gösteri salonunda düzenlendi. Opera Konserine Türkiye Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Ersoy ve Çin Kültür ve Turizm Bakanı Luo Shugang , Çin Komünist Partisi Gençliği, Öncü Gençlik Çin Temsilciliği ve çok sayıda Türk ve Çin’li genç katıldı.

Opera konserinde Anadolu Türküleri seslendirildi . Aşık Veysel’in ‘’uzun ince bir yoldayım’’ Neşet Ertaş’ın ‘’ Neredesin Sen ‘’ büyük ilgi toplarken, Zeybek ve Halay gibi Anadolu halk oyunları da izleyenlere memleket havası yaşattı. Aynı zamanda Türk Beşlilerinin de tanıtıldığı konserde Türklerin tarihten bugüne gelişi betimlenirken Atatürk’ten bahsedilmesi ise ayrı bir alkış topladı.

oncugenclik.org.tr, 30.11.2018