Ana Sayfa Haberler DENİZLİ ÖNCÜ GENÇLİK “GENÇ AYDINLIKÇILAR”I TANITTI

DENİZLİ ÖNCÜ GENÇLİK “GENÇ AYDINLIKÇILAR”I TANITTI

1049

Öncü Gençlik Denizli İl Örgütümüz, “Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar”  kitabının tanıtım toplantısında buluştu.

Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığında yapılan toplantıda konuşan Denizli İl Başkanımız Uğurcan Avcı konuşmasında şunları söyledi:

“Aydınlıkçılık, bir kimlik beyanıdır. Milletine adanmışlık, gerçeğe bağlılık, bilimin rehberliği, erdemlerin yaşatılması, feda olsun geleneğinin yeşertilmesi, büyük devrim mücadelesini ve insanlık mücadelesini başarıya ulaştırma ifadesidir. İşte kitabımız sadece ismiyle bile Öncü Parti olan partimizin Türkiye’nin önüne çizdiği rotayı ifade etmektedir. Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar kitabı, insanlığın binlerce yıllık mirasını ve binlerce yıllık erdemlerini, 150 yıllık devrim mirasımızı, 50 yıllık parti mirasımız kendi varlığını Türk milletine adayan mirası kendinde taşımaktadır. Bu kitap partimizin geçmişteki rolüdür ama aynı zamanda geleceği kurma iradesini temsil etmektedir. Bu kitap Vatan Savaşını kesin zafere ulaştıracak kadro birikimini yaratacak ve o kadro birikimini iktidara taşıyacak iradeyi temsil etmektedir. Bu kitap varlığını Kemalist Devrimi tamamlamaya  ve üretim devrimini gerçekleştirmeye adamış  liderliğin ve kadrolarının irade beyanını oluşturmaktadır.

467 sayfalık kitabımızın ön sözünü Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek kaleme almış, derlemesini Öncü Gençlik Genel Başkanımız Özgür Bursalı kaleme almıştır. Kitabımızın içeriğinde 22 tane yazıyı parti önderlerimizin tecrübesi  ve gençlik önderlerimizin pratiği ile harmanlanarak sayfalara dökülmüştür. Fakat aslında bu kitabı Aydınlık Hareketinin isimsiz kahramanları yazmıştır. O kahramanlar meydanlarda Aydınlık satmıştır. 19 Mayıs’ta flamaları tutmuştur. Kapımızda nöbet tutmuştur. Sayısız eylemi fotoğraflamıştır. Okullarında sabahlamış, okul kantinlerinde yatıp kalkmıştır. O kahramanlar canlarını ortaya koyarak Ergenekon kumpasının zindanlarını yıkmıştır. Açılım ihanetini dağıtmıştır. Türk ordusuna dayatılan kuşatmayı yarmıştır. Vatan Savaşı sürecinin fitilini ateşlemiştir. Bu kitabı partimize ve Türkiye’ye feda olsun diyenler yazmıştır. Bu kitap onların eseridir. Kitabımızın hazırlanmasındaki aşamada yardımları için en başta Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek’e, Parti önderliğimize, Öncü Gençliğin 25 yıllık fedai kuşağına,partimizi tarihi fırsatların eşiğine getiren, Türkiyemizi büyük kararlar eşiğine götüren Aydınlıkçıların bütün mirasına teşekkür ederiz.  Kitabımızı son nefesine kadar Aydınlıkçı kalanlara adıyoruz. Geleceğin gençlik önderlerine bayrak olmasını diliyoruz.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 17.02.2020