Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULLARINDA İLK HAFTA TAMAMLANDI

ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULLARINDA İLK HAFTA TAMAMLANDI

1319

Öncü Gençlik olarak düzenlediğimiz Parti Okullarının ilk haftası İstanbul ve İzmir Parti Okullarıyla tamamlandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in oturumuyla başlayan Parti Okulu’nda Perinçek, “Milli Hükümet için Tarihi Fırsat” sunumunu yaptı. Doğu Perinçek’in sunumundan öne çıkan vurgular şu şekildeydi:

“1915’te Çanakkale’de kazandığımız zafer sonucunda Rusya’da Sovyet Devrimi gerçekleşti. Buna bağlı olarak da 1917’de gerçekleşen Sovyet Devrimi, Türk Devriminin önünü açtı. Ankara ve Moskova el ele vererek emperyalizme karşı birlik oldular. Atatürk ölümüne yakın bir dönemde Kılıç Ali ve Tevfik Rüştü Aras’a ”size tek bir vasiyetim var, Sovyetler Birliği ile dostluktan vazgeçmeyin” demiştir. Daha sonra aynı sözleri Ali Fuat Cebesoy ve İsmet İnönü’ye de söylemiştir. 1945’ten sonraki süreçte Türkiye Sovyetler Birliği ile dostluk bağları koparılmış ve Amerika ile ilişkileri geliştirmeye başlanmıştır. 2014’te Silivri duvarlarının yıkılması ile Türkiye’nin girdiği süreç, Amerikan emperyalizmine karşı alınan tavrın başlangıcını temsil etmektedir. İşte tarihi fırsatı yakaladığımız dönem tam da bu noktadadır.

FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlar ve PKK’nın üzerine korkusuzca gitmek, tarihi fırsat içerisinde olduğumuzun kanıtlarını oluşturmaktadır. 15 Temmuz 2016’dan sonra Türkiye, kimsenin yapamaz dediğini yaptı ve sadece 40 gün sonra güneyimizde oluşturulmak istenen bir terör koridorunu Fırat Kalkanı Operasyonu ile yerle bir etti. Türkiye bu tarihi fırsatta Atlantik sisteminden koptu. Tabi bu basit bir dış politika değişimi değil. Yıllardır içerisinde bulunduğu sistemden kopmak ve dünyadaki yeni yerini almak için kararlılıkla ilerlemek çok önemli bir ataktır. İşte bu süreci tamamlayabileceğimiz program, devrimci, halkçı bir program olan Atatürk’ün programıdır. Türkiye bu koşullarda öncü kuvveti, öncü partiyi aramaktadır. Vatan Partisi bu tarihi fırsatı iyi görmeli ve milli demokratik devrime giden yolda öncü konumunu almalıdır. Türkiye bir gençlik çağına girdi, sistem ise yaşlandı. Tarihi fırsat dönemi Öncü Gençlik’in çağıdır. Vatan Partisi’nin dinamik kuvveti olarak, tarihi rolün bilincinde olarak hareket ettikçe zafere ulaşacağız.”

“GENÇLİĞİN BİREYCİLEŞMESİNİ TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ!”

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in ardından kürsüye gelen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç, Kemalist Devrimin Felsefesi ve Kaynakları eğitiminde Öncü Gençlik üyeleriyle buluştu. Öğle arasının ardından Vatan Partisi MYK üyesi ve Kültür Sanat Bürosu Başkanı Çağdaş Cengiz, Sanat ve Toplumsal Mücadele başlıklı sunumunu yaptı.

İstanbul’da düzenlediğimiz Parti Okulunun son oturumunda Öncü Gençlik Genel Başkanvekili Yadigar Özen, Devrimci Felsefe ve Yaşam konulu eğitimi verdi. Özen, “Devrimi başarıya ulaştıracak bir öncü partimiz var. Ancak devrimin öznesi de insandır. Devrimi yaşatmanın ve ilerletmenin başarısı, devrimci kültürle donanmış yeni insanı yaratma başarısından geçmektedir. Bu da ancak kendi kültürel inşamız ile olacaktır. Bireycilik aşılanmış olan gençler, kendi başarılarını ön plana koyarak hareket ederken aslında sistemin başarısına hizmet etmiş oluyor. Bizim yaratmak istediğimiz ve bunun için çalıştığımız sistem, kendini kolektifin bir parçası olarak tarif eden, toplumun ihtiyaçlarını karşılamayı öncelik addeden, paylaşmaktan mutlu olan bir toplum sistemidir. Devrimciler, hayatlarıyla devrimci seçeneği halkın önünde somutlaştırmaktadırlar. Öncü Gençlik’in madalyon olarak taşıyacağı özellikler, sınıfında fark yaratacak olan özellikler olmalıdır. Bunlardan en önemlisi de ideolojik sağlamlıktır. Partimiz elli yıllık ideolojik sağlamlığı sayesinde hala dimdik ayakta durabiliyor, gündemi belirleyebiliyor. Öncü Gençlik üyeleri ve kadroları alçak gönüllü, siyasi bilinci yüksek, inisiyatif alabilen, iddiası olan, öz disiplinli, kendini yenileyen ve sorgulayan devrimciler olmalıdır.” sözleriyle sunumunu tamamladı.

“İDLİB MESELESİNİ ÇÖZMEK İÇİN SURİYE İLE MASAYA OTURULMALI”

Parti Okullarının ikinci ayağı 16 Şubat Pazar günü İzmir’de gerçekleşti. İlk oturumda “Milli Hükümet için Tarihi Fırsat” sunumunu yapan Vatan Partisi Genel Saymanı Serhan Bolluk, “İdlib meselesinde Türkiye, Suriye ile Rusya savaşıp yeniden Amerika’nın yanında yer alacağı iddiası mümkün değil. Türkiye’nin öyle bir seçeneği seçme ihtimali yok, öyle bir seçenek yok.  Türkiye’nin önünde böyle bir ihtimal yok, sıfır. Türkiye Amerikancı terör örgütleriyle savaşıyor. Bu savaşın başarıya ulaşması ve İdlib meselesini çözmek için Suriye ile masaya oturulması gerekiyor” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç, Serhan Bolluk’un ardından verdiği eğitimde Kemalist Devrimin Felsefesi ve Kaynaklarını anlattı. Öğle arasının ardından Vatan Partisi MYK üyesi ve Kültür Sanat Bürosu Başkanı Çağdaş Cengiz, Sanat ve Toplumsal Mücadele başlıklı sunumuyla gençlerle bir araya geldi.

PARTİ OKULLARI ANKARA DEVAM EDECEK

Öncü Gençlik Parti Okulları son olarak 22 Şubat Cumartesi günü Ankara’da gerçekleşerek tamamlanacak.

oncugenclik.org.tr, 17.02.2020