Ana Sayfa Yazılar “GERÇEK MUTLULUK: BİLGİ, PAYLAŞIM, ÜRETİM”

“GERÇEK MUTLULUK: BİLGİ, PAYLAŞIM, ÜRETİM”

1827

Hayatın akışı ve şekillenişi de seçilen yola edinilen amaca göre belirlenir. Her amaç birbirinden farklı olsada hepsinin ortak bir hedefi vardır o da mutluluğu bulmak ve mutluluğu kalıcı kılmaktır. Peki bunca amaç ve çelişki içinde mutluluğu arayanlara soralım: Gerçek mutluluk nedir? Nerededir?

MUTLULUĞU DOST YÜREĞİNDE ARAYANLAR

Emperyalizm günümüzde, sahte mutluluklarla gözleri kör edilmiş, bedenleri sersemletilmiş bir gençlik yaratmak için olanca imkanı ile çabalamaktadır. Sanal alemlere hapsedilmek istenen genç beyinler ve bedenler insana, doğaya, vicdana ve vatana yabancılaştırılmaya, mutluluğu bireysel menfaatlerde aramaya özendirilmektedir. Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak düzenlediğimiz “Yaz Akademileri”nde emperyalizmin yıkım kültürüne savaş açıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarımızla mutluluğu sanal alemlerde, bencil duygularda, hırsta ve tüketimin vahşiliğinde değil dostluğun ve arkadaşlığın ışığında bilgide ve yüreklerde arıyoruz.

PAYLAŞARAK BÜYÜMEK BÜYÜDÜKÇE PAYLAŞMAK

Bencillik,hırs ve yalnızlık aşılanmak istenen bu topraklar bağımsızlığı için canını milletiyle paylaşan kültürün mirasını taşı maktadır. Ondandır ki dışardan yapılan bu aşılar tahribat yaratsada asla tutmamıştır. Vatan Partisi Öncü Gençlik işte bu aşının panzehirini partimizin 150 yıllık mücadele birikimiyle ve kökleriyle Yaz Akademilerinde uygulamaktadır. Bu akademilerde bilgi, tecrübe paylaşılır.

Aynı anda yatılır aynı anda kalkılır, herkes aynı yemekten, aynı sudan içer. Veren el alan elle karışır. İşte bu kültürle geleceği inşa edecek gençlik Öncü Gençlik Yaz Akademilerinde paylaşmanın sınırsız mutluluğuna erişir.

GELECEĞİ TECRÜBENİN IŞIĞINDA BİLGİ İLE İNŞA EDEN GENÇLİK

Kuşun hiç şaşmadan uçabilmesi, kanatlarına değil yanılmayan bakışlarına bağlıdır.” (Mihail, Panait Istıratı) Vatan savaşının şu an geldiği durumda ülkemiz yeni koşullara girmiştir. Amerika ile derinleşen çelişkiler göstermektedir ki önümüzdeki süreçte üreten, başı dik Türkiye’nin zemini olgunlaşmaktadır. Bizlere de bu yeni durumlarda büyük görevler düşmektedir.

Bu görevlerin altına girecek, Türkiye’yi yönetecek iddiaya sahibiz. Bu iddiamız sadece genç olmamıza bağlı değil, partimizin tecrübe ve bilgi birikimi ile donanmış olmamıza bağlıdır. İşte bizim hedefe odaklanan ve yanılmayan bakışlarımız bu kaynağa dayanmaktadır.

Yaz Akademisi’nde bu kaynağı oluşturmak ve güçlendirmek için tarih, sanat, felsefe, siyaset, ekonomi gibi konularda ülkemizin önümüzdeki dönemlerde karşılaşacağı sorunlara dair çözümler ve çıkış yollarını konuşup tartışacağız, başta Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek olmak üzere alanında uzman çok değerli isimlerle berber eğitimler yapacak, tartışmalar yürütecek, buralardan çıkan görevlerle, önümüzdeki dönemin planını çıkaracak, çözüm yollarını oluşturacağız.

SEVEREK TANIMAK TANIYARAK SEVMEK

Akdeniz’de Ege’de, Suriye’nin Kuzeyinde ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği için savaşan mehmetçiğimizle omuz omuza, sorumluluklarımızın farkında olan gençlik olarak emperyalizmle mücadelenin içindeyiz.

Kendi geleceğimizi kendi ellerimizle yaratacak ve mücadelemizi zafere ulaştıracak kararlılığa sahibiz.

Bu mücadele ve kararlılıkla gençlik kendi çıkarları bir kenara bırakıp ülkesi ve geleceği için Vatan Partisi’nde örgütleniyor.

Gelecek iddiasına sahip çıkıyor. Gerçek mutluluğu bilgide, paylaşımda, arkadaşlıkta ve üretmede bulan vatansever Türk Gençliği 26 Temmuz-1 Ağustos 2019 tarihleri arasında Vatan Partisi Öncü Gençlik Yaz Akademisinde buluşuyor.

Yaşamı, insanı, doğayı severek tanıyacak, tanıdıkça seveceğimiz Öncü Gençlik Yaz Akademilerinde buluşmak üzere, hoşça kalın.

oncugenclik.org.tr, 23.7.2019