Ana Sayfa Manşet DÜNYA GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEBRİK

DÜNYA GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E TEBRİK

865

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanlığına seçilen Ferdi Tanhan’ın görev değişikliğine dünyanın dört bir yanından kutlama mesajları geldi.

Vatan Partisi Öncü Gençlik’te yakın zamanda yapılan bayrak değişikliği uluslararası alanda da yankıları oldu. Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın Vatan Partisi Genel Sekreteri seçilmesinin ardından Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu, Öncü Gençlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Ferdi Tanhan’ı Genel Başkanlığa seçmişti.

Görev değişikliğine dünyanın dört bir yanından kutlama mesajları geldi. Arjantin, Bangladeş, Hindistan, Irak, İsviçre, İtalya, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Lübnan, Mısır, Nepal ve Rusya’dan gelen mesajlarda Ferdi Tanhan’ın Genel Başkanlığı tebrik edildi. Gençlik örgütleri yeni liderlikle birlikte Öncü Gençlik’e başarılar diledi ve uluslararası platformda emperyalizme karşı iş birliğini derinleştirme kararlılıklarını dile getirdi.

KDHC: Anti-Emperyalizm ve Bağımsızlık Bayrağı Altında

En anlamlı mesajlardan biri ABD’nin tehditlerine karşı dik duruşuyla dünya gündeminde olan Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nden geldi. Kore gençliğinin temsilcisi Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği Merkez Komitesi, Ferdi Tanhan’ın başkanlığını kutlayarak “anti-emperyalizm ve bağımsızlık bayrağı altında yoldaşça birliğimizi ve ortak çalışmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eylemdeki Hindistan’dan da Mesaj Var

Yaklaşık 20 milyon çiftçinin neoliberal politikalara karşı ayaklandığı Hindistan’dan da eylemlerin ateşi içinden bir mesaj geldi. Hindistan Devrimci Gençlik Birliği’nin Ulusal Başkanı Manoj Manjil’in imzasını taşıyan mesajda “gençliğin, insanlığı emperyalist dünya düzeninin yıkımlarından kurtarmada en önde olacağı” vurgulandı. Öncü Gençlik’e ve yeni Genel Başkan Ferdi Tanhan’a çiftçilerle omuz omuza mücadele eden Hindistan gençliğinin mesajı yollandı.

Latin Amerika’dan Avrupa’ya Anti-Emperyalist Dayanışma

Arjantin Herkes için Vatan Partisi gençliğinden İsviçre Komünist Gençliği’ne, Bangladeş Gençlik Birliği’nden Lübnan Arap Gençlik Birliği’ne dünyanın dört bir yanındaki anti-emperyalist gençlik örgütleri, Türkiye’de emperyalizme karşı gençlik mücadelesinin öncüsü Vatan Partisi Öncü Gençlik’e dayanışma mesajlarını yolladı.

oncugenclik.org.tr, 22.12.2020