Ana Sayfa Haberler EGE ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK TEMEL ÖRGÜT KURULTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜ GENÇLİK TEMEL ÖRGÜT KURULTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

1351

Öncü Gençlik Ege Üniversitesi Kurultayı Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Cansu Cantürk, Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Ali Karşılayan ve Aydınlık Gazetesi İzmir Temsilcisi Hayati Özcan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Kurultay Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Öncü Gençlik İl Başkanı Cansu Cantürk’ün Kurultay akışını sunması ile başladı.

Kurultayda konuşma yapan parti önderlerinden Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Ali Karşılayan: ‘’ Öncü Gençlik 22 yıldır çok başarılı bir mücadele veriyor daha iyisi içinde çalışıyoruz.68 tecrübesinden çıkardığımız dersler şunlardı. 68 gençliği olarak biz sizin kadar şanslı değildik, bize önderlik edecek bir devrimci parti yoktu.Sizin şansınız var denenmiş, belli pratiklerden geçmiş Vatan Partisi var.” ifadelerinde bulundu.

Ardından faaliyet raporları sunuldu ve aklandı.

Öncü Gençlik 10.Genel Kurultay Rapor Taslağını sunan Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Cansu Cantürk : ”Mücadele şimdiye kadar çetindi. Artık daha çetin geçecek. Geleceksizliğe karşı umudu öne çıkaracağız. Bilimi, sanatı üniversiteye yerleştirmek ve kökleştirmek için mücadeleye devam edeceğiz. Artık çok yönlü olacağız, bunu sadece çok yönlü bir Öncü Gençlik yaratabilir. Burada oturan her arkadaş Cumhuriyet’i ayağa kaldıracak, gericiliği def edecek, ülkeyi birleştirecek Öncü Gençlik üyeleridir. Her sabah kendimize kim olduğumuzu ne yaptığımızı hatırlatalım. Her gün yeniden örgütlenelim ve örgütleyelim.” dedi.

Gerçekleştirilen Temel Örgüt Kurultayında yeni yönetim kurulu seçildi. Geçerli oyların tamamını alan Samet Kunt Ege Üniversitesi Temel Örgüt Başkanlığına seçildi.

Kurultaya partiyi tanımak için katılan Öykü Kartal kurultay sonunda Vatan Partisi üyesi oldu.
ege1

ege2

oncugenclik.org.tr, 28.11.2016