Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK İSTANBUL ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE KÖKLEŞECEK!

ÖNCÜ GENÇLİK İSTANBUL ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE KÖKLEŞECEK!

1191

Öncü Gençlik Özel Üniversiteler Temel Örgüt Kurultayı Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşi ve Öncü Gençlik İstanbul İl Sekreteri Gül Öykü Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kurultay Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Vatan Partisi İstanbul Eğitim Sorumlusu Merdan Aslan’ın açılış konuşması ve Temel Örgüt Başkanı Cafer Salman’ın faaliyet raporu sunumu ile başladı.

Ardından mali rapor sunuldu ve aklandı.

Geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirmesi yapılması ile gelecek siyaseti tahlil eden kurultay raporu incelendi ve tartışıldı.

Öncü Gençlik 10. Genel Kurultay Rapor Taslağını sunan Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşİ konuşmasında ” Dünyadaki tüm devrimleri kadro hareketleri yapmıştır.Türkiye’de devrim yapacak kadrolar bizleriz. Biz Ergenekon’dan çıktık Türkiye PKK ile hesaplaşmaya başladı. TSK’yı zincirlerinden kopardık.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen Temel Örgüt Kurultayında yönetim kurulu yenilendi.
Temel Örgüt Başkanlığı görevine Cafer Salman, Temel Örgüt Sekreterliği Görevine Mehtap Kutbay, Temel Örgüt Saymanlığına Alara Çelik, Temel Örgüt Yayın Sorumluluğuna Kardelen Yılmaztürk seçildi.

1

2

3

4

5

oncugenclik.org.tr, 28.11.2016