Ana Sayfa Haberler FETÖ’CÜNÜN RAPORUNDA HEDEF ÖNCÜ GENÇLİK

FETÖ’CÜNÜN RAPORUNDA HEDEF ÖNCÜ GENÇLİK

2385

            Amerikan yayını The Investigate Journal’ın Eylül sayısında yazan FETÖ’nün firari emniyet amirlerinden Ahmet Sait Yayla, makalesinde Öncü Gençlik’i hedef aldı.

FETÖ’nün firari emniyet amiri, CIA’nın psikolojik savaş elemanı Michael Rubin’le yakın teması olan Ahmet Sait Yayla, Tayyip Erdoğan’ın 17-25 Aralık operasyonlarından sonra hayatta kalabilmek için Avrasyacı çizgiye yöneldiğini ve bu noktada Doğu Perinçek ve Vatan Partisi ile yollarının kesiştiğini anlatıyor. ‘Eski Maocu Terörist Lider’ diyerek CIA’nın yalanlarını sıralayan Yayla, Perinçek’in etkisiyle ‘Türk bürokrasi ve ordusundaki bu değişimle Batı ile özellikle de Amerika ile bağlantısı olan kişiler bir anda kendilerini Türkiye devletinin düşmanları olarak buldular’ diyor.

Yayla, yayınlanan son makelesinin içeriğini şöyle tanımlıyor: “Bu rapor Erdoğan’ın Rusya, İran ve Çin ile işbirliği doğrultusunda gelişen yeni politik hareketini ve eski solcu terörist lider Perinçek’in Erdoğan ve Putin arasında ilişki kurmasını soruşturmaktadır.”

RAPORUN HEDEFİ DOĞU PERİNÇEK VE ÖNCÜ GENÇLİK

Firari FETÖ’cü Ahmet Sait Yayla, raporunda Öncü Gençlik’i “Erdoğan’ın Osmanlı Ocakları ile Perinçek’in Öncü Gençlik’inin normal koşullar altında bir araya geleceği, aynı konu üzerinde çalışacakları hayal bile edilemezken şuan müttefik olduklarını ilan etmişlerdir.” Sözleriyle hedef aldı.

 ‘TÜRKİYE’DE AVRASYACILIK’

Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’nin Türkiye’deki Avrasyacılığın temsilcileri olduğunu belirten Yayla, Perinçek’in Putin’in adamı olan Dugin ile de hem Türkiye’de hem de Rusya’da sık sık buluştuğunu söylüyor. 

‘PERİNÇEK: GÖLGE SAVUNMA BAKANI’

Perinçek’in Soğuk Savaş döneminden beri Çin ve Rusya ile yakın bağları olduğunu söyleyen Yayla, oğlu Mehmet Perinçek’in ise 15 yıldan uzun zamandır Moskova Devlet Üniversitesi’nde araştırma yaptığını, kızı Kiraz Perinçek’in ise Çin’de çalışmalar yürüttüğünü not ediyor.

Yayla, Doğu Perinçek’in özgeşmişini CIA yalanlarıyla ‘terörist bağlantılar’ kapsamında işliyor.

Doğu Perinçek’i gölge savunma bakanı olarak tanımlayan Yayla, Ergenekon yalanlarına sarılıyor ve Doğu Perinçek’in ordu içindeki bağlantıları olduğunu, bu sayede YAŞ kararlarını etkilediğini iddia ediyor.

‘PERİNÇEK’İN GENERALLERİ’

Ergenekon ve Balyoz dosyalarını incelediğini söyleyen Yayla, bu dosyalarda Perinçek ile üst düzey generallerin bağlantılarını bulduğunu iddia ediyor. İsmail Hakkı Pekin, Soner Polat, Hasan Atilla Uğur, Ahmet Zeki Üçok gibi generallerin isimlerini veren Yayla bu isimleri “Perinçek’in Generalleri” olarak tanımlıyor.

Makalede; “Tabii hâlâ o kadar yüksek rütbeli gizli istihbarat yetki sahibi ve “vatansever” subayların eski Maocu Marksist olan çok sayıda sol terör eylemine ve PKK’ya destekte bulunmuş bir kişi ile müttefik olabildiği sorusu gizemini koruyor” diyen Yayla, ilişkiyi “114 yüksek rütbeli askeri yetkilinin üye olduğu Perinçek’in partisinin senelerdir yüzde 0.18 yüzde 0.36 bandında oy alması ve son seçimde yüzde 0.23 oy almasına rağmen bu askeri yetkililerin seçilmedikleri partiye katılmaları bir anlama gelmektedir: İdeolojik ve felsefi açıdan bağlılık ve ilişki” ifadeleriyle açıklıyor.

KIDEMLİ FETÖ’CÜ

Ankara’nın Fethullah Gülen’in geçici tutuklanmasıyla ilgili ABD’ye gönderdiği dosyada Ahmet Yayla’nın ismi kıdemli FETÖ’cülerin içerisinde yer alıyor. Yayla’nın uzun yıllar emniyet amirliği yaptıktan sonra 2014 yılında mahkeme kararıyla Harran Üniversitesi’ne atandığı, 2015 yılının kasım ayında bir haftalık izin alarak ABD’ye gittiği ve sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bir daha geri dönmediği kaydediliyor.

oncugenclik.org.tr, 1.10.2019