Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK İL BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

ÖNCÜ GENÇLİK İL BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

2273

Öncü Gençlik, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in katılımıyla Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi.

Vatan Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in yanı sıra Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan ve Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı da katıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yüzlerce gencin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Türkiye’nin önünde büyük bir üretim devriminin olduğunu belirtti.

Doğu Perinçek sözlerine şöyle devam etti:

“Öncünün mücadele gücünün son derece belirleyici olduğu tarihe girdik. Devrimi gören ve yapan bir kuşaksınız. 15-16 Temmuz çok önemli anlamamız gereken bir gündür. Yaşadığımız süreçte 30 Ağustos kadar önemlidir. 15 Temmuz’da ABD değil Türkiye başarıya ulaştı. Bu yaşadığımız süreçle ilgilidir. Süreç Türkiye güçleri ABD’ye darbeler indire indire devam ediyor.”

YENİ DÖNEM PLANLARI HAZIR

                Toplantıda Türkiye’nin ekonomik zorluklardan çıkışı ve PKK terörüyle mücadele konuşuldu. Diyarbakır Annelerinin çığlığının bütün Türkiye’nin sesi olduğu vurgulandı. Üniversitelerin açılışıyla beraber Ekim ve Kasım aylarında yapılacak faaliyetler planlandı.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı: “Partimizin önderlik ettiği Vatan Savaşı süreci ülkemizi birleştirmektedir. Türk Gençliği bu sürecin itici gücüdür. Öncü Gençlik olarak üniversiteleri vatanseverliğin kaleleri haline getirmeye devam edeceğiz. Ülkemizin önünde çözülmesi gereken büyük problemler ve ateşten günler vardır. Bu ateşten günler, refaha ulaşmış, bağımsız ve huzurlu Türkiye’nin anahtarıdır. Türkiye’ye sarsılmaz bir güven duygusuyla bağlıyız.

Zor zamanda düşmanın kapısına dayanan Diyarbakır annelerine güveniyoruz. Milletine ve gelecek nesillere canını feda eden Mehmetçiğe güveniyoruz. Sıra arkadaşlarımıza güveniyoruz. Milletimize güveniyoruz. Bizi yetiştiren partimize güveniyoruz. Ülkemizi bu zor günlerden daha güçlü ve kendinden emin şekilde çıkaracağız. Söz veriyoruz.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 1.10.2019