Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’İN FRANSA PROTESTOSUNA YERLİ VE YABANCI BASINDAN YOĞUN İLGİ

ÖNCÜ GENÇLİK’İN FRANSA PROTESTOSUNA YERLİ VE YABANCI BASINDAN YOĞUN İLGİ

1482

Fransa’nın Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan saldırılarına ve Avrupa’da bilinçli olarak yükseltilen Türkiye ve İslam düşmanlığına karşı, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın Fransa Büyükelçiliği önünde düzenlediği basın açıklamasının etkisi sürüyor.

Eylemi çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu takip ederken Türkiye’den Akşam, Habertürk, Aydınlık, Ulusal Kanal, Sputnik, Türkiye gazetesi, Milli Gazete, Amerika’nın Sesi, Yeni Akit ve Anayurt başta olmak üzere yaklaşık 100’e yakın gazete ve haber sitesi haberi yayınladı. Ayrıca CNN Türk de basın açıklamasına geniş yer verdi.

YABANCI BASINAN BÜYÜK İLGİ

Öncü Gençlik’in Fransa Büyükelçiliği önündeki protestosu, yerli basının yanı sıra yabancı basından da büyük ilgi gördü.

Dünyaca ünlü ABD Yahoo News, İngiltere The Guardian, Fransa L’Humanite, Rusya Sputnik Fransızca, Katar Al Jazeera, Arjantin La Nacion, Bangladeş Dhakar Tribune, Brezilya ISTOE, Endonezya The Jakarta Post, İspanya Sur, Lüksemburg RTL, Güney Kore Chosun Ilbo başta olmak üzere pek çok gazete ve haber kanalları Öncü Gençlik haberine yer verdi.

“Vatan Partili gençler Fransız emperayalizmini protesto etti”, “Vatan Partisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız dergisinde çıkan karikatürü için protesto düzenledi” başlıklarıyla öne çıkan haberler sosyal medyada da yüzler beğeni ve paylaşım sayılarına ulaştı.

YERLİ BASIN

Akşam
Aydınlık
Aydınlık
Habertürk
Türkiye
İhlas Haber Ajansı
Ulusal Kanal
Milli Gazete
Yeni Akit
Anayurt

YABANCI BASIN

THE GUARDİAN – İNGİLTERE
SPUTNİK – RUSYA
AMERİKA’NIN SESİ – ABD
L’HUMANİTE – FRANSA
LA NACİON – ARJANTİN