Ana Sayfa Haberler FURKANCILARIN KİRLİ SİCİLİ

FURKANCILARIN KİRLİ SİCİLİ

835

Adı sıklıkla çeşitli suçlarla anılan, Furkancılar olarak bilinen, Aydınlık hareketini ve devleti sürekli hedef alan, Alparslan Kuytul’un önderlik ettiği cemaat, Koray Sarısaçlı’yı kaçırmaktan yeniden hakim karşısına çıktı. Yürütmüş olduğu faaliyetlerle organize suç örgütü özelliği taşıyan Furkancılar; adam kaçırma, tehdit, zorla alıkoyma, terör örgütlerine destek verme, demokratik ve laik devlete karşı çıkma, çocuk istismarı gibi çeşitli suçlar işlemektedir. Aynı zamanda yargılamalar sırasında yapmış oldukları yasa dışı eylemlerde açıkça devlete meydan okumuş ve yasadışı eylemlerde çok sayıda polisimizin yaralanmasına neden olmuşlardır. İnsanların dini duygularını sömürerek faaliyet yürüten Furkancıları daha yakından tanımak ve neden Aydınlık hareketini hedef aldığı görmek için önce eylemlerini ve hedeflerini incelemek gerekir.

Terör Örgütlerine Destek

15 Temmuz 2016 Amerikancı-Fettullahçı darbe girişiminden kısa süre önce yapmış olduğu YouTube yayınında “Tayyip Erdoğan’ın kalemini kırdılar.” diyerek FETÖ’yle olan ilişkisini ortaya seren Alparslan Kuytul, aynı zamanda yine yapmış olduğu diğer YouTube yayınlarında sıklıkla FETÖ’ye haksızlık yapıldığını söyleyerek Türk yargısını suçlamış, 15 Temmuz darbe girişimini tiyatro olarak yansıtmaya çalışarak FETÖ’yü kurtarma çabasına girmiştir. Kuytul aynı programda Mehmetçiğin PKK’ya yönelik yürütmüş olduğu operasyonları karalamaya çalışmış, askerimizin dağı taşı bombaladığı yönünde iftiralarda bulunarak terörle mücadeleyi zayıflatmak istemiştir. FETÖ ve PKK’ya açıktan destek veren Furkancılar aynı zamanda terör örgütlerine eleman devşirmek içinde çalışma yürütmektedir. Furkancılar Cemaati içerisinde yetişen öğrencilerin IŞİD ve El Kaide terör örgütlerine katıldığı polis raporlarıyla ortaya çıkarılırken Furkancıların yine başta devlet içerisinde bulunan bazı görevlileri kullanarak dolandırıcılık faaliyetlerini ve örgütlerle olan ilişkilerini yürüttüğü ortaya çıkarılmıştır.

Türk Milletine Düşman, Türkiye Düşmanlarına Dost

  Dini yapmış olduğu faaliyetlere kılıf olarak kullanan Furkancılar çeşitli sözleri ve çıkışlarıyla demokrasi, anayasa, laiklik karşıtı olduklarını ortaya koymuş bu durumda Diyanet İşleri’nin 15 Temmuz’dan sonra hazırlamış olduğu tarikat raporunda belgelenmiştir. Salgın sürecinde Gaziantep’te “itikaf” ibadeti adı altında toplanarak provokasyon yapan Furkancıların bu eylemlerine FETÖ’ye bağlı sosyal medya hesapları destek vermiştir.

Türkiye’yi hedef alan her türlü oluşumla ilişki halinde olan ve onlara sahip çıkan Furkancılar aynı zamanda Türklük kavramına da savaş açmış Andımız’da geçen Ne mutlu Türküm diyene! sözü üzerinden hedef Andımızı hedef almış aynı zamanda anadilde eğitimi, özerkliği savunarak Türkiye’nin bölünmesi yönünde adım atılmasını istemiştir.

İşin özü Kuytul ve müritleri, vakıf adı altında yaptıklarıyla Türkiye düşmanı olduklarını ortaya koymuştur. Furkancılar, Türkiye’nin yürüttüğü terörle mücadelesini her fırsatta hedef alan, adam kaçıran, insanları ölümle tehdit eden, izinsiz para toplayan, terör örgütlerine adam devşiren, kaçakçılık yapan ve Türkiye düşmanı ülkelerden aldığı emirleri yerine getiren bir suç şebekesidir.

Furkancıların Birinci Hedefi: Aydınlık Hareketi

Her Türkiye düşmanının olduğu gibi Furkancılarında Türkiye’de hedef aldığı başlıca güç yine Vatan Partisi yani Aydınlık hareketi oluyor. Aydınlık gazetesinin ve Ulusal Kanal’ın yaptığı haberlerden rahatsız olan Alparslan Kuytul, ölüm tehditleri savurarak Aydınlık hareketini hedef almıştır. Furkancılar sadece yapılan haberlerden dolayı değil Türkiye düşmanı her cemaat ve terör örgütüyle mücadele eden bu topraklarda terör örgütlerine rahat vermeyen Aydınlık hareketini kendisine en büyük tehdit olarak gördüğü içindir.

Çünkü Aydınlık Hareketi tarihi Türkiye düşmanları ve emperyalizmle mücadele tarihidir. Emperyalist saldırılara karşı Türkiye’nin önünde siper olan, Gladyo’nun Ergenekon Balyoz tertibini bitirerek Silivri duvarlarını yıkan, Cumhuriyeti yıkma girişimlerine karşı yüzbinleri meydanlara çıkartan, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasını sağlayan, FETÖ’nün çökertilmesine önderlik eden Aydınlık Hareketini bugün emperyalizmin en kullanışlı aparatlarından birisi olan Furkancıların hedef almasından daha doğal bir durum olamaz.

Aydınlık hareketi olarak Furkancıların ve cümle Amerikancıların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Ülkemize düşman ve kökü dışarıda olan tüm yapıların kökünün kazınması için mücadeleye devam edeceğiz.

Son olarak Alparslan Kuytul’un tehditine karşı Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in sözleriyle cevap veriyoruz: “Senin nefesin Fethullah Gülen’den daha mı kuvvetli de Aydınlıkçıları pişman edeceksin? Aydınlıkçıları pişman etmeye kalkan kendisi pişman olur. FETÖ’yü nasıl bu topraklardan temizlediysek, Gladyo’nun tüm tertiplerini nasıl bozguna uğrattıysak, Türkiye düşmanı Alparslan Kuytul ve müritlerini de temizlemeye gücümüz vardır.