Ana Sayfa Manşet Genel Başkanımız Doğu Perinçek’ten Öncü Gençlik’e Üye Olan 412 Gence Mektup

Genel Başkanımız Doğu Perinçek’ten Öncü Gençlik’e Üye Olan 412 Gence Mektup

1584

Vatan Partisi Öncü Gençlik Üyesi,

Değerli Arkadaş, 2021 yılı sert adımlarla gelirken, siz Vatan Partisi Öncü Gençlik saflarına katıldınız.

Zorluklardan korkmadığınızı ve zorluklardan kaçmadığınızı gösterdiniz. Ergenekon’dan çıkıştaki Demircinin ruhunu tarihten aldınız, geleceğe taşıyorsunuz. Verdiğiniz karardan anlıyoruz: Sizde Türk Devrimi fedailerinin yiğitliği ve halk sevgisi var. Hayatınıza aydınlık ve güzellik getirecek bu kararınızda, zorlukların ateşleyici gücünü, ahlâk ve sorumluluk dediğimiz gizilgücü görüyorum. Yürekten kutluyorum sizi.  

Değerli Arkadaş, Siz, 2021 yılının çağrılarına yanıt veriyorsunuz. Boz Atlı Hızır gibi bulutların ve sislerin içinden çıkmış Türk milletinin ve üreticilerimizin imdadına yetişiyorsunuz. Omuzlarınızdaki ağır yüklerin bilincindesiniz. Erdemlerin yoldaşı olmayı seçtiniz. Sağlam bedeninizle maden ocağını omuzladınız. Üstlendiğiniz sorumluluklar ve yüklendiğiniz zahmetler, aynı zamanda eşsiz mutlulukların kaynağıdır.

Biz Vatan Partililer, yükleri taşırken, nar tanesi gibi çoğalan mutlulukları da paylaşıyoruz. Şimdi hem sorumluluğumuz hem de mutluluğumuz sizinle çoğaldı. Ne mutlu bizlere. Aldığınız Partili olma kararıyla kötümserliğin karanlık kuyusunu kapattınız, iyimserliğin ufkunu açtınız. Bu karar, geleceği yaratan karardır. Hepimiz Vatan Partisi ocağında bu kararı paylaşıyoruz ve varlığımızı bu karara adıyoruz. Varlığımız milletimizin bağımsızlığına ve Üretim Devrimine armağan olsun. Vatan Partisi’nin 11. Genel Kurultay parolasında saptandığı gibi, önümüzde Tarihî Fırsat var. Siz bu tarihî durumda, görev başına geçtiniz. Bundan sonra her günümüzün doğuşunu büyük özlemlerimizle paylaşacağız. Her sabah, Vatan Partililer olarak umutlarımızla işbaşı yapacağız. Büyük özlemlerimize ve örgütlü çalışmalarımıza paydaş olan siz değerli arkadaşımızın varlığıyla şimdi çok daha güçlü, çok daha özgüvenli, çok daha disiplinliyiz. Kimilerine göre, hava buz tutmuş, yolları karlı dağlar kesmiş, haramiler pusuya yatmış, zebaniler cehenneme odun taşıyormuş, sular donmuştur. Onların durduğu yerden bakarsak bütün bunlar günün gerçeğidir. Ama Vatan Partili Öncü için, zorluklar, yüksek bilince, cesarete, fedakârlığa ve yiğitliğe çağrıdır. Bu durumda yaban ördekleri gibi, sular donmasın diye nöbetleşe kanat vurma zamanı gelmiştir. Siz artık Emek, Namus ve Vatan nöbetçilerisiniz. Gözünüz karanlıklarda, bilinciniz tetikte, yüreğiniz esas duruşta olsun! Nöbetiniz kutlu olsun! Asya Çağının Değerli Öncüsü, Değerli Arkadaşım,

2021 yılı, Vatan Partisi’nin kahramanlığını selamlamak için bekliyor. Yiğitlik size çok yakışıyor. Kahramanlığınıza selam olsun.

2021 yılında bahtınız açık, yolunuz aydınlık olsun. Engin başarılar size yoldaş olsun. Selam ve sevgiyle gözlerinizden öperim, aziz kardeşim.