Ana Sayfa Yazılar SEZER ÖZSEVEN YAZDI: BİT ARTIK 2021

SEZER ÖZSEVEN YAZDI: BİT ARTIK 2021

1376

Sezer Özseven, Öncü Gençlik Genel Sekreteri

Umutsuzlar korosu görev başında. 2021 yılının 1 Ocak gününe bu sloganla başladılar: Bit artık 2021!

Sonsuz Bir Dehliz: Karamsarlık

Karamsarlık tekil bir durum değildir. Sonsuz bir dehlizdir. “Bit artık 2020!” diyerek koca bir yılı kendilerine zehir edenler 2019, 2018 ve 2017 için de aynısını diyorlardı. Şimdi sıra bahtsız 2021’e geldi. Umutsuzlar korosunun 2021 yılındaki en çok dinlenen parçası tahmin edebileceğimiz gibi “Bit artık 2021!” olacak…

Peki bu yılların suçu ne? Sorumluluk gerçekten de bu yıllarda mı yoksa bu karamsarlık dehlizinin ta kendisinde mi?

Karamsarlık dehlizine düşenler için 2020 yılı büyük felaketler doğurdu. Salgın, depremler, çatışmalar… İnsanlık tarihinde felaket arayana felaketten bol bir şey bulamayız. Ancak tarihin yalnızca felaket anlarına değil bir bütün halinde tamamına baktığımızda ilerlemekte olduğunu görürüz.

1700’lü yılların sonunda 2 tip insan vardı: Birinci tip insan; kara veba, çiçek, cüzzam gibi hastalıklara bakıp “Bit artık 18. Yüzyıl…” diyerek dizlerini döven insandır. İkinci tip insan da: bilimin ve tekniğin ilerleyişini görerek Çiçek aşısını bulan Edward Jenner’lardır. Görüldüğü üzere tarih “Bit artık 18. Yüzyıl” diyenlerin adını değil Edward Jenner’ın adını yazmış.

Peki 2020 yılına nasıl bakmamız gerekir? Umutsuzlar korosu haklı mıydı?

2020 Bin Yıl Sürecek

28 Şubat’ın Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu: “İrticaya karşı 28 Şubat bin yıl sürecek” demişti. Amerikancılar için 28 Şubat dönemi karanlık bir dönemdi. Hatta ABD de 28 Şubat’tan intikam almak için 2002 yılında “Millenium Challenge(Bin yılın meydan okuması)” Tatbikatı gerçekleştirerek 28 Şubat’ın bin yıllık iradesine meydan okumuştu. 28 Şubat, ABD’nin ve onun aparatı olan FETÖ’nün üzerine kararlı bir şekilde gidildiği dönemin adıydı. Bu yüzden tüm milletimiz için apaydınlık günlerdi. Bugün de 28 Şubat’ın bin yıl sürme iradesini görebiliyoruz ve bir anlamda 28 Şubat’ın devamını yaşıyoruz.

2020 de bin yıl sürecek. Neden?

Çünkü 2020 zaferler yılıydı.

Mavi Vatan’da donanmamız sapasağlam ayakta. Amerikan namlularına aman vermedi.

Kıbrıs’ta Amerikancıların iktidarı yıkıldı. Kıbrıs artık yeniden Türklerin Kıbrıs’ı oldu.

Azerbaycan’ımız Karabağ’da zaferler kazandı. Ermenistan üzerinden Türkiye-Azerbaycan arasına kurulan seddi yıktık ve Karabağ’ı özgürleştirdik.

Türkiye, Azerbaycan, Rusya ve İran el birliğiyle Karabağ sorununu çözdü.

Koronavirüs salgınının yarattığı sonuçlar gösterdi ki insanlık ancak kamuculukla böyle sorunların üstesinden gelebilir. 2020 yılı bireysel çıkarın iflasını verdiği, kamuculuğun ise zaferini ilan ettiği yıl oldu.

2021’i Görmek

2021 yılını görebilmek için de doğru bir gözlükle bakmak gerekir. Bozuk gözlük takarak 2020 yılına bakanların 2021’de de benzer şeyleri göreceğine eminiz.

2021 senesi başta Türk milleti olmak üzere tüm mazlum milletler için daha büyük zaferlerin kazanıldığı sene olacak.

İnsanlık artık geri dönülemeyecek bir biçimde Asya Çağı’na girmiştir. Asya Çağı insanlığın tek umududur. Atlantik Çağı artık insanı insan olmaktan çıkaran bir geriliği temsil etmektedir. İnsanlık bu gerilik içerisinde yok olmayı değil Asya Çağı’nda yeniden insan olmayı tercih edecektir.

Ülkemiz 2021 senesinde Asya Çağı’nın öncü devletlerinden olma misyonunda bir adım daha ilerleyecektir. 2021 senesi Türkiye için de büyük zorlukların ve çözümlerin senesi olacaktır. Türkiye’nin çıkış yolu olan Vatan Partisi her geçen gün iktidara bir adım daha yaklaşmaktadır. 2021 bu açıdan baktığımızda Vatan Partisi yılı olacaktır.

Üretici ayağa kalkmaktadır. İşçisiyle, çiftçisiyle, sanayicisiyle, esnafıyla tüm üreten sınıflar üretim devrimi için ayağa kalkmaktadır. 2021 aynı zamanda üretim devriminin yılı olacaktır.

Umutsuzlar korosu için 2021 yılında değişen bir şey olmayacaktır. Bu yazıyı yayınladığımız 1 Ocak tarihinden itibaren 2021 senesinin hemen bitmesi gerektiğini söyleyeceklerdir. Ancak onlara kabus gibi gelen bu günlerden hiçbir zaman kurtulamayacaklar.

Asya Çağı yükselmeye devam edecek,

Türkiye bu rotadan dönmeyecek,

Üretim devrimi siyasetleri her geçen gün kendisini dayatacak,

FETÖ hapishanelerden çıkmayacak,

HDP kapatılacaktır.

Devletler bağımsızlığını, milletler kurtuluşunu, halklar devrimlerini bulacaktır.

Bu gidişatın sonunda biten 2021 değil, umutsuzlar korosu olacaktır. Onlara şimdiden geçmiş olsun.

oncugenclik.org.tr