Ana Sayfa Haberler İLKER YÜCEL: VATAN PARTİSİ’NİN PROGRAMI YER ÇEKİMİ KANUNU GİBİ

İLKER YÜCEL: VATAN PARTİSİ’NİN PROGRAMI YER ÇEKİMİ KANUNU GİBİ

1236

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Şule Perinçek, İlker Yücel, Osman Erbil ve Uğurcan Yardımoğlu Acıbadem’deki Hukukçular Sitesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

‘ER MEYDANINA ÇIKTIK: ÇARE ÜRETİM EKONOMİSİ’

“Türkiye 80’lerin sonuna kadar dünyada kendi kendine yeten 6-7 ülkeden biriydi. Arka arkaya gelen İMF kararları, Dünya Bankasının önerileri, Kemal Derviş yasaları ile Türkiye’yi üretimden vazgeçirdiler. 15 günde 15 yasa ile IMF’nin sömürgesi olmanın yolu açıldı. Şimdi hayatında bir kaşık mercimek yememiş Kanada’dan mercimek satın alıyoruz.” diyen Şule Perinçek, “Cumhuriyet tarihinin en ağır krizi geliyor değil, geldi, o krize girdik. AKP ben artık buna çare bulamıyorum, beyaz bayrak çekiyorum, benden bu kadar dedi; işte bu yüzden erken seçime giriyoruz. Biz de Vatan Partisi olarak er meydanına çıktık çare bulacağız diyoruz. O çare üretim ekonomisidir.” ifadelerini kullandı.

Perinçek ayrıca, “Partinin 208 tane genç adayı var, 150 tane kadın aday var ve hepsi seçilebilir yerlerden. Eğer %10 barajını geçersek meclis grubunun yarısından fazlası kadın olmuş olacak.” sözleriyle genç ve kadın adayların yoğunluğuna dikkat çekti.

‘MECLİSE DAHA ÖNCE GİRMİŞTİK’

İlker Yücel’in konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Bizim meclise girmişliğimiz var. Türkiye’ye açılım büyüsü yapılmıştı PKK sınırdan davul zurnayla giriyordu ve bir şehit annesi mecliste itilip kakılırken meclise girip “açılımla Türkiye’yi bölemeyeceksiniz” dedik. Daha önce de çok meclise girmişliğimiz var, daha çok protesto etmek için arka kapıdan giriyorduk. Bu sefer ön kapıdan girmek, Türkiye’yi yönetmek istiyoruz.”

“Rüzgâr sert esiyor, bazı dostlarımız kenara kaçıyor, o sert rüzgâra karşı aydın tavrı, öncü tavrı almak lazım. Bize verilen oylar Türkiye’nin önünü açacak, geleceğini kurtaracak. Biz programımıza sımsıkı sarıldık, sistem partileri de birbirine sarılıyor sistemlerini kurtarmak için. 80’lerden beri Atatürk devrimini yıkarak inşa ettikleri Atatürk düşmanı rejim şu an bütün partilerin programında ortaya çıktı ve şimdi birbirlerine sarılarak kurtarmaya çalışıyorlar sistemlerini; fakat kaybedecekler, kaybediyorlar.”

VATAN PARTİSİ’NİN PROGRAMI TÜRKİYE’NİN BİRİCİK ÇÖZÜMÜNÜ İÇERİYOR

“Bizim seçim bildirgemize yazdığımız program yer çekimi kanunu gibi, yer çekimi kanununa nasıl direnemezseniz bizim programımız da öyle uygulanacak; çünkü Vatan Partisi’nin programı Türkiye’nin biricik çözümünü içeriyor. FETÖ’nün arkasında Amerika varken İsrail varken, Zaman Gazetesi 1 milyon dağıtılırken, her mahallede FETÖ imamları varken biz ne zaman sokağa çıksak kameralarla Fethullah’ın sivilleri peşimize takılıyordu. Ne oldu o imparatorluk? Çöktü. Türkiye’de şeyhler dervişler memleketi kuramayacaklar. Yer çekimi kanunu gibi. Yarın açılım kazanmayacak, yarın tarikatlar cemaatler kazanmayacak; boşuna şirin gözükmeye çalışmayın. Yarın batıcılık da kazanmayacak. O yüzden yarın Tayyip Erdoğan isterse %70 alsın yine yıkılacak.”

“Amerika, en zor vazgeçeceği Ortadoğu coğrafyasında askeri ve siyasi olarak kaybetmeye başlıyor. Ticari olarak da kaybetmemek için bazı saldırılar başlattı fakat kaybediyor. Vatan Partisi tespitleri ve siyasetleriyle bölgedeki gelişmeleri doğru okuyabilen bir parti. Bu yüzden önümüzdeki 5-10 yılda yine bizim söylediklerimiz olacak. Bizle birlikte ulus devleti savunanlar kazanacak.” ifadelerini kullanan Osman Erbil, “Ahmet Şık saymış: “Muharrem İnce, Meral Akşener, Karamollaoğlu 2. Tura kalırsa bunlara oy veririz, Doğu Perinçek yok tabii” demiş. HDP/PKK burada benim baş düşmanım Doğu Perinçek ve Vatan Partisi diyor. Bölgede Amerika kaybederken en başta onun taşeron kuvvetleri kaybeder. Önce PKK yenilecek, biz bölge devletleriyle birlikte onu ezeceğiz, HDP’yi kapatacağız. Bunlar gerçekleşecek göreceksiniz.” dedi.

 

‘TOPLUMUN VATANSEVERLİK BİRİKİMİ PARTİMİZİN BÜNYESİNDE’

Uğurcan Yardımoğlu konuşmasında şunlara değindi: “2013’te İstanbul Üniversitesi’nde PKK kendi marşlarını söyleyerek eylemler yapıyordu. Biz de Vatan Partili gençler olarak emniyetle görüşüp bunları durdurmalarını söyledik, emniyet görevlisi ‘orada gençler demokratik haklarını kullanıyor’ demişti. O emniyet görevlisi şu an FETÖ’den içeride. Türkiye’yi mengene gibi avuçlarına almış sıkıp parçalamaya çalışıyorlardı ama başaramadılar. Gençlik bu olaya tepki gösterdi ve Öncü Gençlik büyüdü. Toplumun vatanseverlik birikimini partimiz bünyesinde buluşturuyor. Gençliğin vatanseverlik birikimi de 208 genç adayla milletimizin huzurunda. Sizlerden bu ruh ve bu heyecanla yetki istiyoruz.”

“Bu gençliğin ilk tarihsel tavrı değil 1908’de bir meclis vardı, genç bir meclisti. İttihat ve Terakkinin Abdülhamit’i yıkarak kurduğu meclis genç bir meclisti. Yeni Osmanlılar Namık Kemal’ler 20’li yaşlardaydı. Bizim partimiz de 20’li 30’lu yaşlarda gençler tarafından kuruldu. Partimizin kurucuları 68 gençlik hareketine önderlik etti. 2018’in meclisi de bu birikimlere dayanarak genç olacak. Türkiye ne zaman zor bir zamana girse gençlik tarih sahnesine çıkıp görevini yapıyor.  Genel Başkanımız cumhurbaşkanı olacak, Türkiye’miz genç vatansever milli bir meclisle yönetilecek ve biz de orada tarihsel rolümüzü oynayacağız.”

 

oncugenclik.org.tr, 11.6.2018