Ana Sayfa Haberler İSTANBUL’DA ÜÇ FİDAN ANMASI

İSTANBUL’DA ÜÇ FİDAN ANMASI

1166

Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB) ‘nin 68liler Birliği Vakfı önderliğinde katıldığı anma töreninde İstanbul İl Başkanımız Ersoy Irşi de yer aldı.

Yürüyüş korteji, İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Kampüsü önünden, “45. yılında denizlerin yolunda”, “Atatürk’ten Deniz’e, tam bağımsız Türkiye”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz “Bu memleket bizim, kahrolsun emperyalizm!”, “Emperyalistler, işbirlikçiler, 6. filoyu unutmayın!” sloganlarıyla Dolmabahçe’ye yürüdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından basın açıklamaları yapıldı.

1

DENİZ GEZMİŞ OLMAK VE EMPERYALİZMİN ÜSTÜNE KARARLILIKLA YÜRÜMEK

“Bugün 45. Yılında deniz gezmişleri Dolmabahçe önlerinde anmaktayız. Bu Dolmabahçe ki 6. Filonun denize döküldüğü yerdi. Türkiye’de Amerikan askerlerinin kanlı postallarıyla yurdumuzu çiğnemesine kirletmesine izin vermeyen Deniz Gezmişlerden bugün bize büyük bir mücadele azmi kaldı.”  sözleriyle konuşmasına başlayan Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy Irşi:  “Türkiye, 68’de olduğu gibi bugün de bir vatan savaşı sürecinden geçmektedir. Türkiye bu vatan savaşı sürecinde yüzlerce şehit vermiştir. Türkiye’miz fiili durumda da bugün Amerikan emperyalizmiyle göğüs göğüse çarpışmaktadır.  Askerimiz, polisimiz Güneydoğu’da, Sur’da, Silopi’de, Suriye’de, Fırat Kalkanında Amerikan emperyalizmi ve onun taşeronlarıyla göğüs göğüse çarpışmaktadır, bombaların üstüne koşmaktadır. Onlara da buradan bir selam gönderiyoruz.” diyerek ekledi:  “Bu gün en büyük görev, o Amerikan tanklarının önüne dizilmektir. Bugün en büyük görev, Amerikan üslerinin vatanımızı işgal projelerine karşı çıkmaktır. O üsler kapatılacak! Emperyalizmi başta Türkiye olmak üzere tüm bölgemizden ve Batı Asya’dan söküp atacağız!  Büyük görevler bizi bekliyor, bugün hepimiz için bir görev var: Deniz Gezmiş olmak ve emperyalizmin üstüne kararlılıkla yürümek.”

Anma töreni, 6. filonun denize döküldüğü Dolmabahçe’ye karanfil atılması ile son buldu.

oncugenclik.org.tr , 7.5.2017