Ana Sayfa Haberler KONYA ÖNCÜ GENÇLİK GENÇLİK HAREKETİNİ TARTIŞTI

KONYA ÖNCÜ GENÇLİK GENÇLİK HAREKETİNİ TARTIŞTI

1080

Öncü Gençlik Konya’nın , 6 Mayıs Cumartesi  günü düzenlediği “Gençlik Mücadelesinin Geleneği, Geleceği ve Partili Mücadele” eğitim toplantısına Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş konuşmacı olarak katıldı. İki oturumdan oluşan eğitim toplantımızın birinci bölümünde, Türkiye’de gençlerin neler istediğine dair ve ülkemizin asıl gündeminin  ne olduğuna ilişkin sorular çevresinde çeşitli konuşmalar, tartışmalar yapıldı. Toplantımızın, birinci bölümünün sonlarına doğru başlayan fakat ikinci bölümünde daha hakim olarak konuşulan konu, Gençlik Hareketinin Dönemsel Tahlilleri idi. Gençlik Hareketinin, dönemsel boyutları, metotları, fikir ve birikimlerine ilişkin geniş çerçevede bilgi verildi. Türk Devrim Tarihi anekdotlarıyla, Gençlik Hareketinin çıkış noktalarına ilişkin olaylar ve süreç temelinde başarısı, tartışmalar eşliğinde yorumlandı. Toplantı sonunda söylemlerin ışığında, Türkiye Gençlik Hareketinin  beş temel özelliğinin olduğu vurgulandı.

Türk Gençlik Hareketi’nin Temel Özellikleri Şunlardır;

– “Türk Gençlik Hareketi, vatanseverdir.”

– “Türk Gençlik Hareketi, devrimcidir.”

– “Türk Gençlik Hareketi, emekseverdir.”

– “Türk Gençlik Hareketi, paylaşımcıdır.”

– “Türk Gençlik Hareketi, hürriyetçidir.”

Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, bugünün 68’lilerine, bugünün gençliğine düşen en önemli 3 temel görevinin olduğunu konuşmasının son bölümünde vurguladı.

Bugünün Gençliğine düşen 3 önemli görev;

1-Bugünün gençliği, ülkenin sorunlarının farkında olmalıdır. Bu farkındalık, Vatan Savaşı’nın gerekliğinin tahlili ve bilincidir. Bugün bu çizgide, Vatan Savaşı gerekliliğiyle, net bir tavırla ABD Emperyalizmine ve onun işbirlikçilerine karşı savaşta kararlı olmamızdır. 

PKK’ya, HDP’ye, ABD’nin bütün işbirlikçilerine karşı tereddütsüz tavır göstermeliyiz.

ABD’nin siyasal terör kanadı FETÖ’ye karşı tereddütsüz tavır göstermeliyiz.

2-Örgütsüz güç, güç değildir. Örgütlü mücadele bugün gençliğin üzerine düşen temel görevdir.

3- Gençliğin üçüncü önemli görevi ise;

Emperyalizm’in Türk Kültürü’nü yozlaştırmasına izin vermemek, toplumumuzun paylaşımcı ruhunu, duruşunu, bireyci modelleşmeye dönüştürülmesinin karşısında sert bir şekilde tavır almaktır.

“Gençlik Mücadelesinin Geleneği, Geleceği ve Partili Mücadele” konusunu ele alan eğitim toplantımız, katılımcılarımızın programla alakalı geri bildirimleri ve değerlendirmeleriyle sonlandırıldı.

oncugenclik.org.tr , 7.5.2017