Ana Sayfa Haberler İZMİR ESNAFI “OYLAR VATAN PARTİSİ’NE” DEDİ

İZMİR ESNAFI “OYLAR VATAN PARTİSİ’NE” DEDİ

976

Vatan Partisi’nin İzmir milletvekili adayları, seçim çalışmalarına devam ediyor. Adaylar, İzmir’in bütün ilçelerine giderek esnafları ziyaret ediyor ve Vatan Partisi’nin esnafların sorunlarına derman olacak çözümlerini anlatıyor.

İzmir 1. Bölge ve 2. Bölge milletvekilli adayları İzmir’in tüm ilçelerinde seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatan Partisi’nin siyasetlerini tek tek gezerek anlatan adaylar, sorunları çözecek seçim politakalarıyla esnafın yüzünü güldürüyor. Yapılan esnaf ziyaretlerinde ”Gençler bizim geleceğimiz. İyi gelişmiş, yetenekli gençlere ihtiyacımız var. Oyumuz Vatan Partisi’ne” diyen İzmir esnafı, Vatan Partisi’nin İzmir milletvekili adaylarına başarılar dileyip, yanlarında olduklarını belirtti.

”Kürt’ün ayrı Türk’ün ayrı partisi olamaz”

İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, ”Kürt’ün ayrı, Türk’ün ayrı partisi vardır diye bir şey olamaz.  Kürt de biziz Türk de biziz. Bize köklü çözümler lazım. Bütün sorunları hep birlikte çözeceğiz. Yerel özerkliklerle tekrar açılım sürecine girilmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye’yi yeniden açılım sürecine getirmeye çalışanlarla en önde ben mücadele edeceğim” sözleriyle esnafın sorduğu ”Vatan Partisi’nin HDP hakkındaki tutumu nedir?” sorusunu yanıtladı.

”Bizim iktidarımızda halk kazanacak”

Doların yükselişiyle işlerinin durgunlaştığını ve iktidara yeni gelecek parti ile sonuçların değişmesini isteyen esnafa, İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, ”Ülkedeki tüm partiler cebine giren parayı düşünmektedir. Bu genellemeye uymayan tek parti, Vatan Partisi’dir. Milli ekonomiyi savunan tek parti biziz. Bizim iktidarımızla halk kazanacak”  diyerek tek seçeneğin Vatan Partisi olduğunu vurguladı.

”Genç adaylar görev bekliyor”

İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı TLB Genel Sekreteri Birkan Burkan, ”Biz teröre izin vermeyeceğiz. Ekonomiyi güçlendireceğiz. Vatan Partisi’nin 600 milletvekili adayından 208’i genç. Biz gençler, 16 yıldır neyin yapılmaması gerektiğini gördük. Şimdi sıra ülkeyi kalkındırmakta. Genç adaylar olarak sizlerden görev bekliyoruz” dedi. Burkan, sözleriyle Vatan Partisi İzmir’in genç adayları olarak İzmir esnafına güvendiklerini belirtti.

”Türk lirasının değeri artacak”

İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Ferdi Tanhan, ”Vatan Partisi ve 208 genç aday olarak ‘Türkiye’yi Atatürk’ün programı ile yöneteceğiz’ şiarıyla yola çıktık. Tıpkı Atatürk gibi milletimizden başka, sizden başka hiç kimsemiz yok. Atatürk’ün devletçilik politikasıyla ekonomiyi düzelteceğiz. Üretim ekonomisiyle, Türk lirasının değerini arttıracak ve sizlerin yüzünü güldüreceğiz. Çarşılarımızda kepenkler kapatılmayacak, pazarlarımıza şenlik gelecek” diyerek Vatan Partisi iktidarında üretim ekonomisini kuracaklarını vurguladı.

Olumlu tepkilerle karşılaşılan ziyaretlerde, İzmir esnafı Vatan Partisi’ne ve milletvekili adaylarına başarılar diledi.

oncugenclik.org.tr, 14.6.2018