Ana Sayfa Haberler KOLEKTİF’İN PROVOKASYONUNU ÖNCÜ GENÇLİK AÇIĞA ÇIKARDI

KOLEKTİF’İN PROVOKASYONUNU ÖNCÜ GENÇLİK AÇIĞA ÇIKARDI

1660

Öncü Gençlik, Ege Üniversitesi’nde düzenlenen “Teröre Karşı Ege’de Birlik Var” yürüyüşüne Öğrenci Kolektifleri adlı grubun provokasyon girişimini ortaya çıkardı.

            Diyarbakır’da vatanı ve evlatları için HDP/PKK terörüne karşı direnen annelerin eylemi Türk gençliğini ayağa kaldırdı. Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerde annelere destek eylemleri düzenlendi.

Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Ege Üniversitesi’nde düzenlenen “Teröre Karşı Ege’de Birlik Var” yürüyüşünü provoke etmek isteyen grupların konuşmalarına ulaştı. Öğrenci Kolektifleri isimli grubun Whatsapp görüşmelerinde “Yürüyüş üniversiteliler tarafından meşru görülüyor. Engelleyici bir şey yapamıyoruz.” diyerek haberleştikleri ortaya çıktı. Konuşmalarda grup lideri “Asılan afişleri gizlice sökelim.” diyerek yürüyüş karşısındaki acizliklerini de belirtti.

Konuşmaları Twitter hesabından kamuoyuna açıklayan Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı: 

“Yer Ege Üniversitesi. Kolektifler adı altındaki PKK uzantılarının iletişim grubu. “TERÖRE KARŞI BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ” afişi için “Dikkat çekmeden indirilme” talimatı veriliyor. Afişte Mehmetçik var, Fethi Sekin var! Geldikleri nokta budur. Korkaklar, çaresizler ve Ezildiler.

Bugün afişi indiremediler. Buluştukları kafeden çıkamadılar. Yüzlerce genç, Fırat Çakıroğlu’yla, Fethi Sekin’le, Mehmetçikle yürüdü. Sonuç: Türk Gençliği varken kafalarını kaldıramayacakları kesin. Afiş indirecek yetenekleri de yok, bari whatsapp gruplarına sahip çıksınlar.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 25.9.2019