Ana Sayfa Haberler KONYA ÖNCÜ GENÇLİK: MEHMETÇİK VURDUKÇA VATANSEVER GENÇLİĞİN ÖNÜ AÇILIYOR

KONYA ÖNCÜ GENÇLİK: MEHMETÇİK VURDUKÇA VATANSEVER GENÇLİĞİN ÖNÜ AÇILIYOR

1039

Vatan Partisi Öncü Gençlik Konya 10. Olağan İl Kurultayı Konya Novotel’de gerçekleşti. Salon girişinde bulunan “Gelenekten Geleceğe” resim sergisi katılımcıların dikkatini çekti.

Vatan Partisi Öncü Gençlik Konya 10. Olağan İl Kurultayı  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kurultay Divan Kurulunun seçilmesiyle devam etti.Kurultay divanını  Ata Özcan başkanlığında Teyfik Kadan ve Halil Yetim yürüttü.

Konuşmasına İstanbul Beşiktaş’ta bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıyı kınayarak başlayan Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş Diş sözlerine ‘’Türkiye çetin bir süreçten geçmekte bu saldırı çok açık bir şekilde Türkiye’ye verilen bir mesajdır. Basit hamasi yuvarlak terör lanetlemeleriyle bu olayları geçiştiremeyiz. İki gün önce gerçekleşen saldırıda şehit olan polislerimize ışıklar diliyor yakınlarına başsağlığı ve  sabır diliyoruz .Bu olaylar bizim öfkemizi bileğliyor ve bir gün bu öfke Türkiye düşmanlarının kapısında patlayacaktır. Hepimiz Türk Polisiyiz Hepimiz Mehmetçiğiz diyoruz. ’’ diyerek devam etti.

  Mehmetçik Vurdukça Vatansever Gençliğin Önü Açıldı

Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş konuşmasında: ” 24 Temmuz’da başlayan operasyonlarla durum tam tersine döndü. O yöneticilerin görevleri ellerinden alındı. Mehmetçiğimizin ve polisimizin başarılı operasyonları üniversitelerde vatansever gençliğin önünü açtı.” dedi.

Kurultaya oy birliği ile 1998 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Öncü Gençlik MYK üyesi ve Konya İl Başkanı Gökhan Algan’ın ismi verildi.

Oy birliği ile yeniden il başkanlığına seçilen Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencisi olan Onur Özcan konuşmasında; İstanbul’da ki patlamada şehit olan polis ve vatandaşlarımızı anarak başladı. Kurultaya Gökhan Algan isminin verilmesinden büyük kıvanç duyduğunu söyleyen Özcan, “Gökhan Alganlar bizlere cesaret, kararlılık ve bilinç ile hayata müdahale mirası bıraktı. Bu mirası temel örgütlerimiz ile daha daha da ileriye taşıyacağız. Üniversitelerde ve liselerde Öncü Gençlik rüzgarı estireceğiz” dedi.

Yapılan seçimlerde oy birliği ile Onur Özcan il başkanlığına seçildi.

k2

k4

K5

k3

 

oncugenclik.org.tr, 13.12.2016