Ana Sayfa Haberler Kumbaralar Kampanya İçin Açıldı

Kumbaralar Kampanya İçin Açıldı

884

Görev Vakfı’nın Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın kullandığı tarihi binayı almak için başlattığı kampanya büyüyor. Kampanyaya daha önce verdiğimiz 100 bin liralık desteğin ardından, Ulusal Kanal canlı yayınında 100 bin lira daha teslim ettik.

Görev Vakfı’nın Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın kullandığı Beyoğlu’ndaki tarihi binayı satın almak için başlattığı kampanyaya kısa sürede 100 bin lira daha destek verdik. Ulusal Kanal canlı yayınına konuk olan Öncü Gençlik Genel Başkanımız Barış Demiralay ve Öncü Gençlik yöneticilerimiz, topladığımız ikinci 100 bin lirayı Görev Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Önsel’e teslim etti. Böylelikle, 500 bin lira olan hedefimizin 200 bin lirasını tamamlamış olduk.

Tarihi binayı satın almak için geriye kalan hedeflerimizi de kısa sürede tamamlayacağımızı belirten Genel Başkanımız Barış Demiralay, “Kampanyanın ilk haftasında 100 bin lira göndermiştik. Öncü Gençlik üyelerini seferber ederek ikinci haftada 100 bin lira daha topladık. Bu parayı hesapta bekletmeye gerek yok, tarihi binayı bir an önce almamız gerekiyor.” dedi. Demiralay, hedefimize bütün yönetici ve üyelerimizin özverisi ve fedakarlığıyla varacağımızı söyledi. Kampanyaya kumbarasını bağışlayan liseliler, ailesinden aldığı harçlığı gönderen, gündelik işlerde çalışıp kazandığı parayı bağışlayan gençler oldu. Gençler, bu katkıların ortak bir amaç uğruna verildiğini ve verdikçe mutlu olduklarını söyledi.

Deva Çıkmazı’nın sadece bir binadan ibaret olmadığını söyleyen gençler, buranın her Öncü Gençlik üyesinin hayatına dokunmuş bir okul, bir yuva olduğunun altını çizdiler.

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YATIRIM

Barış Demiralay / Öncü Gençlik Genel Başkanı:

“İki hafta önce Görev Vakfı, Aydınlık ve Ulusal Kanal’ı zirveye taşımak için bir kampanya başlattı. Öncü Gençlik olarak kolları sıvadık, bütün üyelerimizden katkılarını toplamaya başladık. 500 bin lira hedefimizin ilk 100 bin lirasını 1 Nisan günü vermiştik. Bugün kampanyanın ikinci haftası, biz Öncü Gençlik üyelerimizden 100 bin lira daha topladık. Bu parayı  hesapta bekletmeye hiç gerek yok, hemen gelelim binamıza verelim dedik. Çünkü vakit dar, binamızı hemen almamız lazım. Buradan çıkıp üniversitelere, liselere gideceğiz; binamız için kaynak yaratmaya devam edeceğiz.

Bu binanın kıymetini herkes biliyor. Aydınlıkçılar yıllardır bu binayı karargah olarak kullandığı için bütün büyük süreçler burada başladı, büyük eylemler, büyük kararlar bu binadan çıktı. Ulusal Kanal stüdyosundan, Aydınlık Gazetesi manşetinden, aşağıdaki toplantı salonundan aldığımız kararlarla yürüdüğümüz için Deva Çıkmazı’nın kıymetini ve yarınlardaki önemini herkes çok iyi biliyor. Türkiye’nin bütün dertlerine deva olacak tek bir parti var; Vatan Partisi. Tek kanal Ulusal Kanal, tek gazete Aydınlık gazetesi. Biz gençliği partimizin, kanalımızın, gazetemizin öncülüğünde ayağa kaldırıyoruz.

Bu miktarlar ağızdan kolay çıkıyor ama hepsi Öncü Gençlik üyelerinin dişinden, tırnağından artırdıklarıyla, tasarruflarıyla oluyor. Öncü Gençlik’in yastığının altında birikimleri olmasa da büyük bir tarihsel birikimi, fedakarlık birikimi, inanç birikimi var. Bu birikime yaslanarak bulunmayacak para, yapılmayacak iş, dikilmeyecek bina, kazanılmayacak zafer yok.

Yatırım uzmanları çıkıp ekranlarda konuşsun, bu yatırımın değerini kimse anlatamaz. Biz hem Türkiye’nin geleceğine, hem partimizin geleceğine, hem kanalımızın, insanlığın geleceğine yatırım yapıyoruz. Biz partimizin yaptığı bu önemli yatırımın da kıymetini biliyoruz. Şimdi biz buradan dağılacağız ve koşturmaya, çalışmaya devam edeceğiz. Çalışırken de harçlıklarımızdan, burslarımızdan artıracağız ve katkılarımızı sunacağız. Bu binayı çok yakında satın alacağız.”

‘TARİHİ GÖREVLER OMUZLAYACAĞIZ’

Murat Katlanç / Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı:

“Türkiye’nin önündeki zorlukları aşacak, Türk devrimine önderlik edecek iradeye bir karargah alıyoruz. Tarihi binayla birlikte tarihi görevleri omuzlayacağız. Öncü Gençlik olarak bu heyecanla harekete geçtik. Tüm arkadaşlarımız burslarından, harçlıklarından, elinde ne varsa verdi. Sadece kendimiz de vermiyoruz; ailemizden başlayarak çevremizde kim varsa bu büyük davaya vermenin mutluluğuyla buluşturuyoruz.”

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE HARÇ KOYUYORUZ’

Gökalp Erbaş / Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi:

“Bu tarihi binanın alınması için tarihi bir fedakârlık gerekiyor. En kıt olanı, en değerli olanı verebilmek demek büyük fedakârlık. Biz bu mücadeleye en değerlimizi, emeğimizi, çekinmeden veriyoruz; en kıt kaynağımız paramızı da çekinmeden vereceğiz! Öncü Gençlik bu türden maddi çekincelerini bir kenara bıraktı ve 100 bin Türk Lirasını daha kendi geleceğine harç etti. Daha fazlasını bulacak, Türkiye’nin geleceğini daha sağlam öreceğiz!”

‘KUMBARAMDA BİRİKTİRDİĞİM HARÇLIKLARIMI VERİYORUM’

Elif Yılmaz / Tuzla Anadolu Lisesi öğrencisi:

“Hepimiz bu davanın birer neferiyiz. Tarihi bina, bu davaya önderlik eden Vatan Partisi, Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın tarihi merkezi olacak. Ben de bu mücadele için kumbaramda biriktirdiğim harçlıklarımı vererek kampanyamıza destek oluyorum.”

‘VERMENİN MUTLULUĞUNU HATIRLADIK’

Aylin Kum / Ege Üniversitesi öğrencisi:

“Bizler bu kampanyaya sunduğumuz katkı ile Türkiye’ye bir şeyi daha hatırlatmış olduk. Vermenin mutluluğunu hatırladık. Öncü Gençlik üyelerinin olanı hatta olmayanı vermek için başlattığı seferberlik Türk milletinin yansımasıdır. Öncü Gençlik’in katkıları vericilikteki öncülüğün ve örgütlülüğün sonucudur. Amacımız milletimizin vericiliğini örgütlemektir. Türkiye’nin aydınlık geleceğinde Deva Çıkmazı;  Türk milletinin vericiliğinin mimarı ve öncüsü konumda olacaktır.”

‘AİLEM DE KAMPANYAYA DESTEK OLDU’

Ebda Okutur / Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisi:

“Tarihi bina için başlatılan kampanya, Öncü Gençlik’in tüm üyelerini heyacanlandırdı. Karargahımız olan bina için elimizden gelen katkıyı sunmak, elimizden gelenin üstüne çıkmak için çabalamak bizler için gurur verici. Ulusal Kanal ve Aydınlık’ı çocukluğumdan beri ailemle beraber takip ediyordum. Harçlıklarımdan daha fazlasını vermek için kampanyayı onlarla paylaştım ve destek aldım. Aydınlıkçıların feda etme kültürünü bu kampanyayla en geniş çevreye ulaştırdık, ulaştırmaya da devam edeceğiz.”