Ana Sayfa Haberler MEHMETÇİĞE KATİL DEME ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR

MEHMETÇİĞE KATİL DEME ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR

950

Boğaziçi Üniversitesi’nde Türk Ordusu’nun Afrin zaferini kutlamak için lokum dağıtan öğrencilere karşı PKK sempatizanı başka bir grup, “Üniversiteden kovulduğunuz gibi Afrin’den de kovulacaksınız” sloganı ile engellemeye kalkmış ve standı devirmeye çalışmıştı.
Konuyla alakalı ilk cevabı ise üniversitelerden Vatan Partisi Öncü Gençlik verdi. Üniversitelerde çalışma yaparak her yeri Türk bayrakları ve “Afrin’de Zafer Kazanan Mehmetçiğe Bin selam!” yazılı pankartlarla donatan Öncü Gençlik, “ABD, FETÖ, PKK Kaybedecek Türkiye Kazanacak”, yazılı afişlerle de Mehmetçik’e selam gönderdi.
Ardından bir basın açıklaması düzenleyen Öncü Gençlik, terör sempatizanlarına sahip çıkanları “Mehmetçiğe ‘katil’ deme özgürlüğü’ yoktur” sözleriyle uyarmış ve okullarda çalışmalarına devam edeceklerini vurgulamıştı.
ÜNİVERSİTELER VATANSEVERLİĞİN KALELERİDİR
21 Mart Çarşamba sabahı okul yurduna ve evlere yapılan operasyonla gözaltına alınan terör örgütü PKK adına propaganda yapan öğrencilerden 9’u hakkında ise geçen gün tutuklama kararı çıktı.
Konuyu değerlendiren Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu “Harekatın başladığı günden beri ordumuzun yanında olduğumuzu ilan ettik. Mehmetçiğimize sizin aracılığınızla bir kez daha selam gönderiyoruz. Boğaziçi’ndeki menfur olayın hemen ardından da üniversitelerimizi Türk bayrakları ve Mehmetçiğe destek afişleri ile donattık. Biliyoruz ki çalışmalarımız Mehmetçiğimizin moral kaynağıdır. Mehmetçik’e ‘katil’ deme özgürlüğünün olmadığını da yaptığımız basın açıklamasında söylemiştik, tekrar vurgulayalım: Üniversiteler terörün değil bilimin yuvasıdır ve vatan savunmasının merkezleridir. Türk gençliği de milletiyle ve ordusuyla birlikte vatan savunmasındadır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Türk ordusunun ve milletinin haklı mücadelesi, bölge ülkeleriyle omuz omuza devam edecek ve Amerikan emperyalizmini ve onun aparatı olan PKK-YPG’yi boğacak.” dedi.

Üniversitelerde bölücülüğe, terörü destekleyen ya da meşrulaştırmaya çalışan girişimlere geçit vermeyeceklerini söyleyen Boğaziçi Üniversitesi Öncü Gençlik Başkanı Şafak Erdem ise konuşmasının devamında “Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak, Türkiye’nin her üniversitesinde yaptığımız gibi Boğaziçi Üniversitesi’nde de Türk Ordusu’nun PKK’ya karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar yanında olduğumuzu gösterdik. Ordumuzun başarısına kenetlenmiş durumdayız. Vatanımızı savunma hedefiyle faaliyet yapıyoruz. Üniversitemizde bölücülüğe, terörü destekleyen ya da meşrulaştırmaya çalışan girişimlere geçit vermeyeceğiz. Üniversiteler, teröre destek verilen kurumlar olamaz, olmayacaktır. Boğaziçi Üniversitesi vatanseverliğin kalesidir.” ifadelerini kullandı.
oncugenclik.org.tr, 4.4.2018