Ana Sayfa Yazılar MİLLETİN HALİNDEN KİM ANLAR?

MİLLETİN HALİNDEN KİM ANLAR?

698

Ülkemiz için tarihi bir seçime gidiyoruz. Ortaya bir torba parti saçıldı. Kimi ittifaklar içinde koltuk koparma peşinde kimi tek başına talip ceylan derisine. Bakmayın bir torba partinin seçime hazırlandığına, 2 parti girecek seçime. Biri sistemin partileri diğeri Vatan Partisi.

SEVENLER ANLAR

Büyük sanatçı rahmetli Müslüm Gürses’in “Sevenler Anlar” şarkısını dinliyoruz. Gürses, “Benim şarkımdan ancak sevenler anlar” diyor. Neden? Çünkü Müslüm Gürses de seviyor. “Aynı yolun yolcusuyuz, birbirimizin halinden anlarız” diyor dinleyicisine. Ülkemiz tarihi günler içindeyken bizim de millet olarak bunu sorgulamamız gerekiyor. Kiminle aynı yolun yolcusuyuz? Bizim halimizden ancak kim anlar?

ÇAKARLI MERCEDES DE AYAKTA YOLCU ALIYOR MU

Sabah kalkıyoruz. Okula veya işe gitmek için bindiğimiz toplu taşıma araçları mahşer yeri gibi. Sefer sayısı daha ne kadar az olabilir onu deniyorlar herhalde. Zaten gündelik hayatımıza birçok kaygıyla devam ettiğimiz yetmezmiş gibi bir de bunların stresini yaşıyoruz. Peki yöneticiler bu durumu görmüyor mu? Görüyor fakat halden anlamıyorlar. Anlayamazlar da. En tepeden en aşağıya tüm yöneticiler çakarlı Mercedes’le geziyor. Kaldı ki bu araçlar kendilerinin de değil. Ya devletin ya da belediyelerin araçları. Bu araçların koltuklarında otururken nasıl anlasınlar milletin halinden?

Cumhurbaşkanımız kocaman bir sarayda ikamet ediyor. Cumhurbaşkanlığı ve ona bağlı olan makamlar da bu sarayın içinde. Bu saraylardan, yurt çıkmadığı için okuyamayan biz öğrencilerin hali anlaşılır mı? Kirasını ödeyebilmek için haftada 7 gün çalışan milletin hali anlaşılır mı? 40 sene bu ülkeye emek verip yine de kirada oturan büyüklerimizin hali anlaşılır mı?

Bazı arkadaşlarımızın, “İtibardan tasarruf olmaz” dediğini duyuyoruz. Katılıyoruz, itibardan bizce de tasarruf olmaz. Farkımız itibarı nerelerde aradığımız. İtibar saraylarda, arabalarda, gösterişte değil, milletin halinde aranır. Milletin hali yerindeyse itibar vardır. Millet zorluklar içindeyse itibardan tasarruf etmişiz anlamına gelir. Bugün hangisini yaşıyoruz?

Yalnızca iktidar değil, sistem içindeki muhalefet partileri de aynı durumda. Cumhuriyet Halk Partisi’nin başındaki zat 4 milyon TL’lik araçlarla konvoy yapıyor. Bunlar halkçı olabilir mi? Hangi halkın halinden anlayacaksınız milyonluk konvoylarla? O konvoylar Türkiye’nin ekonomisini düzeltemez. O konvoylar ancak İngiltere’den, ABD’den para dilenebilir. O paralar da milletin derdine derman olamaz.

RIZKIMIZ MECLİS’TEKİ PARTİLERE

Büyük medeniyet önderi Hz. Muhammed, “İşçinin ücretini teri kurumadan veriniz” diyor. Bizim alınterimiz daha kurumadan Meclis’teki partilerin kasasına akıtılıyor. Son açıklanan verilere göre AK Parti 1,9 milyar TL, CHP 1,4 milyar TL, HDP 540 milyon TL, MHP 511 milyon TL ve İyi Parti 459 milyon TL devletin kasasından yardım alacak. Siyasi partiler mali anlamda üyelerine dayanmalı, tüm milletin alınterine çökmemeli. Milletin alın terine çökenler milletin dertlerine derman olamazlar.

Yardımlar içinde biri diğerlerinden daha fazla sırıtıyor. Evet, hepimizin emeğini bünyesinde barındıran devletimizin kasasından HDP/PKK’ya 540 milyon TL veriliyor. Tercümesi Mehmetçiğe 540 milyon kurşun sıkılıyor. Mehmetçiğin katillerine para akıtılan bir sistemde Mehmetçik olan bir milletin sorunları çözülebilir mi?

MİLETİN VEKİLİ VAR MI

Gazi Meclisimizde de milletin halinden anlayacak, milletin vekili olacak kimse bulunmuyor. Makam odaları, makam araçları, danışmanlar, kartvizitler vekillerle millet arasına koca koca duvarlar örüyor. Meclis’te ülkemizi ileriye taşıyacak bir tartışma dahi yapılmıyor çünkü vekillerin böyle bir kaygısı yok. Tek uzlaştıkları nokta vekil maaşlarının ileriye taşınması.

VATAN PARTİSİ NEREDE

Sistemin partilerinin yöneticileri arabalarda, saraylarda, makam odalarında lale devri yaşarken Vatan Partisi kadroları nerede?

Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ferdi Tanhan, dolandırılan arıcıların, mağdur olan Diyarbakırlı taksicilerin, susuz, elektriksiz ve yolsuz bırakılan bölge köylüsünün, çocukları HDP tarafından kaçırılan Diyarbakır Annelerinin yanı başında.

Vatan Partisi, gençliğin her sorununda başvurduğu ilk adres. Çünkü Vatan Partisi çözebiliyor tüm sorunları. Bursa’da haksız yere KYK’dan atılan öğrenciler de, Eskişehir’de yemekhaneye giremeyen öğrenciler de, Van’da okuyup iş sahibi olmak isteyen gençler de Vatan Partisi’ne koşuyor.

Vatan Partisi Ankara İl Örgütü, pazaryeri yıkılmak istenen Sıhhıye’nin pazar esnafına koşuyor. Burası ekmek teknesidir diyor ve pazaryerini yıkılmaktan kurtarıyor.

Vatan Partisi Kayseri İl Örgütü, haksız yere işten çıkarılan Kayseri Şeker Fabrikası işçilerine omuz veriyor.

Vatan Partisi Antalya İl Örgütü, Manavgat’ta yangın çıkınca tivit atıp hayatına devam etmiyor. Su oluyor, yangına koşuyor. ABD yaptırımlarına boyun eğen AK Parti hükümeti MIR kartını iptal edince mağdur olan esnafın imdadına Vatan Partisi Antalya koşuyor.

Vatan Partisi, elektrik zamları altında ezilen milletimize fatura ödemeyin gibi saçmalıkları dayatmıyor. Ucuz Elektrik Platformunu kuruyor ve elektrik hizmetinin kamulaştırılması için 81 ilde mücadele veriyor.

Vatan Partisi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven, Adana’nın köylerini dolaşıyor. Çukurova’nın emekçilerinin su ve elektrik sorununu çözüyor.

MİLLETİN İKTİDARI

Milletin halinden milletin içinde yaşayan anlar. Milletin sorunlarını ve kaygılarını ancak aynı sorunları ve kaygıları taşıyanlar çözebilir. Makam, mevki, para, pul yarışına girenler ancak kendi cebini doldurur ve bu acımasız sistemin devamlılığını sağlar.

Milletimiz bu çözümsüzlüklerden, aynı hamasetlerin tekrarından, geçiştirilmekten bıktı. Sistemin iflasıyla insanlar sistemin dışında, bir diğer deyişle devrimcileşerek nefes almaya başladı.

İşte bu noktada sistemin dışındaki tek seçenek olan Vatan Partisi tarih sahnesine çıkıyor. Rahmetli Amiralimiz, Partimizin liderlerinden Soner Polat, Vatan Partisi’nin 2017’de yapılan 10. Genel Kurultayı’nda, “Vatan Partisi’nde sade bir nefer olmak, TBMM’de mebus olmaktan çok daha önemli ve değerlidir” demişti. Şimdi, Vatan Partisi’nin sade neferleri Meclis’te vatan davası için mücadele edecek.

Bir Vatan Partili için vatan davası her koltuğun, her makamın önündedir. Başta Genel Başkanımız Doğu Perinçek olmak üzere Vatan Partisi’nin tüm kadroları kendisini Türkiye’nin bağımsızlığı ve emekçi milletimizin refahına adamıştır. Vatan davası verenin paraya pula, makama mevkiye, mala mülke düşkünlüğü olmaz. Vatan davası veren, Anadolu’nun sade yaşamıyla, yalın mutluluğuyla mutlu olur. Vatan Partili olmanın tanımıdır aynı zamanda bu cümleler. Vatan Partisi bu nedenle Türk milletinin en has partisidir. Vatan Partisi milletin kendisidir. O nedenle önümüzdeki günler milletin iktidarının görev başına geçeceği günlerdir.

VATAN PARTİSİ GELİYOR

Vatan Partisi ülkemizin kaynaklarını şatafata, gösterişe, eşe dosta dağıtmaya değil, millet için üretime sevketmeye geliyor.

Vatan Partisi halıya değil toprağa basanların Türkiye’yi yönetmesi için geliyor.

Vatan Partisi, paslanmış tezgahları çalıştırmak, kurumuş toprakları işlemek için geliyor.

Vatan Partisi, gençliğin kaygılar içinde kaybolacağı değil, hayallerine ve hedeflerine ulaşacağı bir Türkiye için geliyor.

Vatan Partisi rüşvetin, torpilin, kayırmanın değil liyakatin esas olduğu bir Türkiye için geliyor.

Vatan Partisi, bildiğimiz sorunları anlatmak için değil aradığımız çözümleri uygulamak için geliyor.

Kısacası Vatan Partisi, sistemin devamı için değil Türk milletinin refahı, ferahı, huzuru ve mutluluğu için geliyor.

Vatan Partisi’nin iktidar yürüyüşü 26 Kasım Cumartesi günü Ankara Arena’da yapılacak Vatan Partisi 11. Amiral Soner Polat Genel Kurultayı’yla hız kazanıyor. Ülkemizin geleceğini düşünen, sorunlar içinde boğulmak değil çözüme koşmak isteyen tüm vatandaşlarımız, “Güçlü Devlet Üreten Millet” sloganıyla toplanacak tarihi Kurultayın doğal davetlisidir.

26 Kasım Cumartesi sabahı Diyarbakır Anneleri, Sıhhıyeli pazarcılar, Kayseri Şeker Fabrikası işçileri, Zonguldaklı madenciler, Antalyalı esnaflar, Adana’nın köylüleri ve Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genç Ankara Arena’da buluşacağız. Sen de gel, tarihi beraber yapalım.

Ata Ogün Kaplan

Öncü Gençlik Genel Başkan Yardımcısı