Ana Sayfa Haberler Vatan Partisi Öncü Gençlik Rusya’da Türkiye’yi temsil ediyor!

Vatan Partisi Öncü Gençlik Rusya’da Türkiye’yi temsil ediyor!

667

Moskova’da düzenlenen “Rusya-Türkiye Gençlik İşbirliği: Yeni Ufuklar” etkinliğinde ikinci gün geride kaldı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da 21-26 Kasım 2022 tarihlerinde Türk-Rus stratejik iş birliğini gençlik düzeyinde geliştirmek için düzenlenecek olan “Rusya-Türkiye Gençlik İşbirliği: Yeni Ufuklar” etkinliğine Vatan Partisi Öncü Gençlik MYK Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Başkanı Yunus Emre Özgün ve KKTC Temsilcimiz Oğulcan Soysal temsil ediyor.


Etkinliğin ilk gününde Rusya Ulusal Gençlik Konseyi Başkanı, Rus Evi Ankara Başkanı, Rusya Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı Gençlik Politikaları Eğitim Faaliyetleri Direktör Vekili gibi Rusya’nın önde gelen birçok devlet üniversitesi ve akademik kuruluşundan katılımcılar konuşmalarını ve sunumlarını yaptılar. Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin tarihsel seyrinin yanı sıra Türk-Rus gençliği arasında geliştirilecek stratejik ilişkiye vurgu yapıldı.

Toplantının ikinci gününde katılımcılar konuşmaların ve sunumların ardından “Rus Milli Ekonomisinin Başarıları” konulu sergiyi ziyaret ettikten sonra Moskova Güneş Çarkı ile Uzay Gemiciliği ve Havacılık Merkezini de ziyaret ettiler.

İkinci günün sonunda Vatan Partisi Öncü Gençlik heyeti, Rusya Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı Gençlik Politikaları Direktör Vekili Sayın Aleksandr Vedekhin ile Rusya Ulusal Gençlik Konseyi Başkanı Sayın Grigoriy Petuşkov’a görüşerek hediyelerini takdim ettiler.