Ana Sayfa Haberler MUMCU’NUN BAYRAĞI ÖNCÜ GENÇLİK’E EMANET

MUMCU’NUN BAYRAĞI ÖNCÜ GENÇLİK’E EMANET

1256

Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 24. yılında hayatını kaybettiği Uğur Mumcu Sokak’ta anıldı.

Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Mumcu’yu anma törenini öğleden sonra gerçekleştirdi. Uğur Mumcu Anıtı’nın önünde toplanan grup Vatan Savaşı ve bağımsız Türkiye mücadelesi şehitleri için saygı duruşunda bulundu.

Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’a çok ihtiyaç duyulan günlerden geçildiğini vurgulayan Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Prof. Dr. Ercan Enç, “Onların mücadele azmi mücadelemize ışık tutuyor. Ama onların yokluğunu yüreğimizde hissediyoruz. Huzurlarında saygıyla eğiliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

MUMCU’NUN DAVASINI SÜRDÜREN İNSANLAR BURADA

 

Uğur Mumcu’nun ağabeyi Ceyhan Mumcu ise , “Bugün tarihi bir anı yaşıyoruz. Niye tarihi bir an yaşıyoruz? Uğur’u ebedi aleme uğurladığımız 24 Ocak 1993’ten bu yana anma etkinliği yapılan bir insan oldu Uğur. Milyonlarca toplanıyoruz, anıyoruz; şikayetlerimizi, yakınmalarımızı dile getirip dağılıyoruz. Ama bu mücadeleyi sürdürecek, gerçekten Mustafa Kemal’in öncü askerlerini, Uğur Mumcu mücahitlerini, Uğur Mumcu’nun bilinçli dostlarını, onun davasını eylem ve söylemde sürdüren, bedel ödeyen insanlar burada. Bu mütevazi sayı bu sınavlardan en büyük bedeli ödemeye hazır olduğunu dünyaya ilen eden bir topluluk” diye konuştu.

Mumcu konuşmasına şöyle devam etti: “Benim dileğim bu etkinliğimizin yıllarca daha kalabalık olarak sürdürülmesidir. Bunun için de herkesten destek bekleyen bir önerim var. Bundan sonra bu anma törenlerini ailesi değil, esas Uğur Mumcu’nun bayrağını taşıyan Türkiye Gençlik Birliği ve Öncü Gençlik yürütsün. Ben bu bayrağı huzurunuzda Türkiye Gençlik Birliği’ne ve Öncü Gençlik’e emanet ediyorum. Uğur Mumcu’nun nasıl anlaşılması, nasıl anlatılması gerektiğini, Gaffar Okkan’ı da unutmayarak burada ifade buyurdunuz. Hepiniz sağ olun.”

Törenden sonra yurttaşlar Uğur Mumcu Anıtı’na karanfil bıraktı.

1

2

BÖZER

oncugenclik.org.tr, 25.01.2017