Ana Sayfa Haberler “FETÖ KUMPASINDA YANIMIZDA O VARDI”

“FETÖ KUMPASINDA YANIMIZDA O VARDI”

1226

Karaciğer nakli olan Genel Başkan Yardımcımız ve eski bakan Yaşar Okuyan, sağlığına kavuştu. Okuyan’a karaciğerinin 4’te 3’ünü vererek yaşama tutunmasını sağlayan isim ise 2007 yılında FETÖ kumpasıyla Kara Harp Okulu’ndan ayrılmak zorunda kalan 33 yaşındaki Ahmet Şahin.

“Yaşar Okuyan o dönem hep yanımızda olmuştu, benim karaciğerim ona teşekkürüm oldu” diyen Şahin, karaciğerini bağışlarken hiç tereddüt etmediğini söyledi. Okuyan ise ‘Ondan bir parçayı ömür boyu taşıyacağım, onu hep minnetle anacağım’ dedi.

Milliyet gazetesinden Dağhan Kozanoğlu röportajında, Yaşar Okuyan ve Ahmet Şahin’i bir araya getirdi. Okuyan’a karaciğerinin 4’te 3’ünü gönüllü olarak veren 33 yaşındaki Ahmet Şahin, FETÖ’nün kurduğu şok mangalarında uğradığı baskı ve mobbing sonucu harp okulundan ayrılan onlarca gençten biri. 2007’de öğrencisi olduğu Kara Harp Okulu’ndan ayrılan Şahin, o dönem öz anne ve babasına bile yaşadıklarını anlatamadı. Uğradığı baskı sonrası çok sevdiği üniformasına veda eden Şahin, kendi durumunda olan harp okullulara sahip çıkan demeçleriyle öne çıkan Yaşar Okuyan’ı da yazılarından tanıdı. Hatta Yaşar Okuyan’ın o dönem kaleme aldığı bir yazıyı babasına gösterdi ve uğradığı baskıları anlatmaya çalıştı. Ancak babası bile ona inanmadı. Aradan yıllar geçti, Şahin bir şirkette endüstri mühendisi olarak çalışmaya başladı. Bir gün ise sosyal medyada bir çağrıya rastladı. Eski Bakan Okuyan’a acil karaciğer nakli yapılması gerektiğini belirten çağrı üzerine nişanlısına da danışarak Okuyan’a karaciğerini verdi.

Eski sağlıklı günlerine kavuşan 68 yaşındaki Okuyan, bağışçı Şahin için “Umuda, geleceğe, dayanışmaya en iyi örnek, bu genç arkadaşın yaktığı ışık” dedi.

oncugenclik.org.tr, 26.06.2017