Ana Sayfa Manşet NATO’dan emekli olamayanlar

NATO’dan emekli olamayanlar

969

Bildiriyi atomlarına ayırıp Atlantikçilik bulamazsınız. Bildirinin tamamına bakmalı ve sonuçlarıyla ilgilenmelisiniz. Bu bildiriyi kimin tuttuğunu görmelisiniz.Bildiriyi PKK ve FETÖ savunuyor.

Her yerde, “Emekli amiraller bildiri yayınladı” diyorlar. İlk defa bu köşeden o emekli amirallerin bir kısmının henüz emekli olmadığını duyuruyoruz. Bütün gazete, televizyon ve köşe yazarlarına buradan tekzip gönderiyoruz. O bildiriyi yazanların hepsi TSK’dan emekli olmuştur, ancak bazılarının NATO’dan emekli olmadığı kesindir. Bu bildiri ancak NATO’dan emekli olmayan subayların yazabileceği ve imzaya açabileceği nitelikte bir Atlantik bildirisidir. 

Hepimiz biliyoruz: NATO, bir savunma örgütü değildir. ABD’nin NATO üyelerini kontrol örgütüdür. NATO bu kontrolü, NATO ülkelerinde örgütlediği “Gladyo” aracılığıyla sağlamaktadır. “Müttefiklerini” denetim altında tutmak için gerekirse o meşhur darbeleri tertiplemektedir. Hatırlayın, CIA şefi, 12 Eylül darbesini “Our boys have done” cümlesiyle ABD’deki amirlerine bildirmişti. Onlara bu kontrolü sağlayacak “Our boys”(Bizim oğlanlar) lazımdır. 

SİNSİ KURMAYLIĞA MEYDAN OKUMA

Amerikan akademilerinde öğretilen asimetrik psikolojik harekatı böylesine iyi uygulayan bir bildiriyi NATO’da görevi devam eden ABD oğlanları yazar. Bu bildiriyi ancak NATO etkisi yüzünden komutan sorumluluğu, hakikat duygusu ve mertliği çürümüş olanlar imzalar. Bir buçuk sene önce yayınlanan büyükelçiler bildirisinin 1 hafta önce bütün basın yayın kuruluşlarına yeniden servis edilmesini de ancak NATO merkezleri planlar. Yürüttüğünüz sinsi kurmaylık sayesinde bu gerçekleri ortaya koyamayacağımızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Siz ancak yüzen gezen köksüzleri ve cereyana kapılan gafilleri yönlendirebilirsiniz. 

Evet, Atlantik güçlerini kurtarmak için olayı gürültüye getirenlere söylüyoruz. Bildiriyi imzalayanların ABD’yi hedef aldığını iddia edenlere sesleniyoruz. Bırakın bu NATO yalanlarını! İkiyüzlülüğü bir kenara bırakın! Bildirinin hedefi, ABD’nin düşmanı olan Türkiye hükümeti ve Türk ordusudur. Türk ordusunu ve Türkiye hükümetini arkadan hançerlemek bu bildirinin en büyük vazifesidir. 

ABD DERİN DEVLETİ’NİN MONTRÖ VE LAİKLİK AŞKI

Güdümlü bildirinin cenderesine sıkışanların manzarası hazindir. Onlar bu bildirinin Montrö’yü savunmak ve laikliği korumak için yazıldığını iddia ediyor. Bilmezlikten değil. Sayın Utku Reyhan sağ olsun. E. Tuğa. Ergün Mengi’nin ABD derin devletinin kuruluşu olan Global Relations Forum isimli STK’nın az sayıdaki üyesinden biri olduğunu derhal açıkladı. Oysa biz unutmuşuz. Artık ABD derin devletine bağlı kuruluşların üyeleri tertip ve tuzak kurmuyor, Laikliği ve Montrö’yü savunuyor(!) Tarihi bir gelişme. 

BİLDİRİNİN YARATTIĞI ÖCÜ

Bildiri bir öcü yaratmaktadır. Bildirinin yarattığı öcünün adı irticadır. İrticanın omuzlarında apolet, başında sarık vardır. Buna göre Türk ordusu irtica yuvası ve sarıklı amiral menbahıdır. Oysa Türk Ordusunun içinden 21.000 FETÖ mensubu temizlenmiştir. Türk ordusu, ABD merkezli irticanın kökünü kazımak için savaşmaktadır. Hükümet, Türk ordusunun disiplinine ve geleneklerine yakışmayan görüntüden rahatsız olduğunu ifade etmiş, TSK gereken soruşturmayı başlatmıştır. 

BİLDİRİNİN YARATTIĞI HAYALET

Bildirinin yarattığı hayalet masasının üzerindeki Lozan ve Montrö sözleşmelerini yırtmak için fırsat kollayan bir cumhurbaşkanıdır. Oysa Cumhurbaşkanı liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Lozan ve Montrö için ABD emperyalizmine karşı silahlı bir savaş yürütmektedir. Montrö’deki kazanımlarımızı egemenlik haklarımız lehine geliştirmek için ise tarihi fırsatları beklemektedir. 

GİZLENEN GERÇEKLER

Öcü ve hayaletler yaratmakta hünerli olan bildiricilerin gerçekleri gizlemek konusunda da yetenekli olduklarını tespit etmeliyiz. Türkiye’yi Yunanistan ve Ukrayna üzerinden bekleyen ABD tehditleri, PKK ve FETÖ’ye karşı verdiğimiz büyük savaş bildiride kendisine tek satır yer bulamıyor. İçlerinden birisinin bile buna itiraz etmemesi ABD’nin bozguncu ve yıkıcı faaliyetini bilerek örgütleyenlerin işini ne kadar da kolaylaştırmıştır.

RUSYA-TÜRKİYE KADER BİRLİĞİNE ATILAN DİNAMİT

Bu bildiri, ABD’nin Türkiye ve Rusya üzerindeki tehditlerini Karadeniz ve Akdeniz üzerinden yoğunlaştırdığı koşullarda “Montrö” üzerinden Rusya ve Türkiye arasında kuşkular uyansın, dostluklar zedelensin, çelişkiler derinleşsin diye yazılmıştır. Rusya’yı ve Türkiye’yi kuşatma planlarındaki rolü ve NATO’cu karakteri bu bağlamda açıktır. 

BU BİLDİRİ ATOMLARINA AYRILAMAZ

Ağzımızı “ama onlar Mavi Vatan’ın isim babası” diyerek kapatmaya çalışanlar, Çerkez Ethem’in daha düne kadar milli mücadelenin en önemli kahramanı olduğunu unutmasınlar. 

Bildiriyi atomlarına ayırıp Atlantikçilik bulamazsınız. Bildirinin tamamına bakmalı ve sonuçlarıyla ilgilenmelisiniz. Bu bildiriyi kimin tuttuğunu görmelisiniz. Tayyip Erdoğan düşmanlığından gözü dönmüş olanların bunu başarması mümkün değil. Ancak bildiriyi PKK ve FETÖ savunuyor. Çünkü bildiri karamsarlık ve korku yayıyor. İkinci İstiklal Savaşı’nda da birinci İstiklal Savaşımızda olduğu gibi o karamsarların ve felaket tellallarının sinsi propagandasıyla mücadele ediyoruz. 

“Muhalifler ordunun çürüdüğünden, kıpırdayacak durumda olmadığından, böyle karanlık ve belirsizlik içinde beklemenin sonucunun felâketten ibaret olacağı yolundaki propagandalarına alabildiğine hız vermişlerdi.” – Mustafa Kemal Atatürk

Bu tespitin bugün de geçerli olduğunu görüyoruz. Düşmanlarla millet aleyhinde tertiplerde bulananlara da bu tertiplere istemeden katılanlara da Atatürk’ün “aklınızı başınıza toplayın” uyarısını hatırlatıyoruz.

Ferdi Tanhan
Öncü Gençlik Genel Başkanı