Ana Sayfa Haberler OKTAY YILDIRIM EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

OKTAY YILDIRIM EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

1122

Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Emekli Astsubay Gazeteci Yazar Oktay Yıldırım ile birlikte “Siperin Gözünden Mehmetçik” konulu konferans düzenledi. Gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen konferansta Yıldırım, “Amerika’nın Orta Doğu’da bulunmasının bir anlamı kalmadı” dedi.

Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Vatan Partisi MKK Üyesi Gazeteci Yazar Oktay Yıldırım’ın katılımıyla Ege Üniversitesi Fen Fakültesi A Blok Konferans Salonu’nda “Siperin Gözünden Mehmetçik” konulu konferans gerçekleştirdi. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan konferansta açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Serap German yaptı. German, “Çanakkale Zaferi insanlık zaferidir. Mehmetçiğin Afrin’de verdiği savaş da insanlık içindir.Vatanımızın bütünlüğü ve bölge ülkelerinin barışı için haklı bir savaş veriyoruz.Vatansever, Atatürkçü gençlik olarak Mehmetçiğin bir adım gerisindeyiz!Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden aldığımız en önemli görev; cephe gerisini birleştirmek ve şartlar ne olursa olsun vatanı savunmaktır” dedi.

“TÜRK AMERİKAN SAVAŞI 24 TEMMUZ’DA BAŞLADI”

German’ın konuşmasından sonra Oktay Yıldırım konuşmasına şöyle başladı: “24 Temmuz 2015 tarihine kadar hikayenin iç kısmı şuydu; bir yanda koridor oluşturulmuş bir yanda Türkiye’nin her yanı tünellerle doldurulmuştu ve PKK, ödül törenleri yapıyordu. 24 Temmuz’a kadar 16 gün içerisinde 96 eylem yapmışlardı. Ve o gün, PKK’nın Suriye’nin üzerine hedeflediği kuvvetin Türk unsurları tarafından telef edilmesi ile Türk Amerikan savaşının fiilen başladığı tarih oldu. Böylece bir erken doğum yaşadık.”

“AMERİKANCI DARBE GİRİŞİMİNİ TÜRK ORDUSU DURDURDU”

Sözlerine devam eden Yıldırım “Açılımın devam edeceğini ve içerideki FETÖ unsurlarının da yardımıyla bölgesel bir kalkışma olacağının hesaplıyorlardı. Bu hesap yıkıldı ve Türk ordusu çok kısa bir sürede hendekleri başlarına yıktı. PKK, kandırarak elde ettikleri kitleyi ve mühimmat yığınaklarını kaybetti. Türk ordusu böylelikle içerideki FETÖ yapılanmasını, gladyoyu yıkmadan Türkiye’nin nefes alamayacağını fark etti. Ve hızlı bir şekilde bu yapılanmanın tasfiye edilmesiyle 15 Temmuz’da başka bir erken doğum meydana geldi. Burada halkımızın cesaretini kesinlikle yok saymıyoruz ancak gerçekçi olmalıyız” diyerek Amerikancı darbe girişimini Türk ordusunun durdurduğunu belirtti.

“BU HAREKAT YAPILMASAYDI SURİYE’DEN SONRA BİZİM ÜLKEMİZ BÖLÜNÜRDÜ”

Yıldırım, “Tehdidin asıl kaynağı olan Amerika’nın yapmak istediği şey güneyimizde bir kukla devlet kurmaktı. Türk ordusu girdi ve kukla devlet kurulmasına izin vermedi. Burada da Türk-Amerikan çatışmasını görmemek mümkün değil. Zeytin Dalı Harekatı, PKK’nın öteden beri en ideolojik ve yoğun olduğu yerde, Afrin’de yapılıyor. Afrin’de yapılan operasyon en önemlisi koridorun aşağıdan birleşmesini önlüyor ve Suriye’nin bölünmemesi için yapılıyor. Eğer Türkiye bu harekatı yapmasaydı veya bu harekatta hatalar yaparsa; Suriye’den sonra bizim ülkemiz bölünür” diyerek Amerika’nın Orta Doğu’da kalmasının bir anlamı kalmadığını vurguladı.Gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen konferansa çok sayıda öğretim üyesi de katıldı. Atatürkçü vatansever gençler, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” ve “Bedenimiz Burada Ruhumuz Afrin’de” sloganlarını atarak Mehmetçiğin bir adım gerisinde olduklarını belirttiler. Konferans, öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi. Emekli Astsubay Oktay Yıldırım ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu üyesi gençler, Fırat Çakıroğlu’nun anısına şehit düştüğü yere çiçek bıraktılar.

oncugenclik.org.tr, 14.3.2018