Ana Sayfa Haberler NEVŞEHİR ÖNCÜ GENÇLİK İL KURULTAYINI TOPLADI

NEVŞEHİR ÖNCÜ GENÇLİK İL KURULTAYINI TOPLADI

1215
Öncü Gençlik Nevşehir, Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Açıkgöz’ün katılımıyla il kurultayını topladı. Kurultay, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazi ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Divan Kurulu Başkanlığı’na seçilen Özgür Açıkgöz konuşmasında ”Nevşehir büyük bir eşik atladı. Öncü Gençlik yeni yönetimiyle daha önemli işler başaracak. Nevşehir’de Öncü Gençlik rüzgarı esecek bunun teminatı doğru siyaset ve gençliğin iradesidir. çalışmalar tüm hızıyla sürecek.” dedi

Ardından Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay ” Güneşi doğudan doğuracak gençlik Vatan Partisinin gençliğidir. Bizim gençliğimizin yeri parti tarihine dayanmakta ve parti tarihi boyunca gençliğimiz çok önemli işlere imzasını atmıştır ve yine bu gençlik tarihe imzasını atmak için görev başındadır.” dedi.

Prof. Dr. Meliha Atalay’ın konuşmasının ardından. oylamaya geçildi. Oy birliği ile Furkan Özçil Öncü Gençlik Nevşehir İl Başkanı oldu.
Furkan Özçil konuşmasında;

”Bizim tarihimiz devrimlerle dolu bir tarihtir. Bizim birikimimiz 150 yıllık bir birikimdir. Bizler bu birikim ışığı ile yolumuzu aydınlatıyoruz. Bizler Güneş Harekatı doğrultusunda Nevşehir’de Güneşi Doğu’dan doğurmak için görev başındayız ve inanıyoruz ki Öncü Gençlik önderliğinde Türkiye’nin Güneşini tekrardan Doğu’dan doğuracağız.”dedi.

oncugenclik.org.tr, 14.3.2018