Ana Sayfa Haberler ON BİNLERCE GENÇ 29 EKİM’DE ÖNCÜ GENÇLİK İLE BERABER ANDIMIZI OKUDU

ON BİNLERCE GENÇ 29 EKİM’DE ÖNCÜ GENÇLİK İLE BERABER ANDIMIZI OKUDU

2176

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılında on binlerce genç Öncü Gençlik ile beraber “Türkiye’ye Sahip Çık” yürüyüşünde buluştu. Cumhuriyetin kurulduğu Birinci Meclis önünden Anıtkabir’e yürüdü. Yürüyüşün sonunda Anıtkabir’e yürüyen yurttaşlar bir kez de Atanın huzurunda Andımızı okudu.

29 Ekim coşkusu, Türkiye’ye sahip çıkma kararlılığıyla birleşti, yurdun dört bir yanından on binlerce genç Ankara’ya akın etti. Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı ve Öncü Gençlik’in katılımıyla düzenlenen “Türkiye’ye ve Andımıza Sahip Çık” yürüyüşüne Ankaralı yurttaşların ilgisi yoğun oldu.

TÜRKİYE’NİN ÇIKIŞ YOLU ATATÜRK PROGRAMI

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı yaptığı konuşmada “Bugün yalnızca bir bayram kutlaması yapmıyoruz. Cümle emperyalistlere, Türkiye düşmanlarına karşı savaşma irademizi, bölücü terör örgütü PKK ve Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen FETÖ’ye karşı zaferimizi, Doğu Akdeniz’de ülkemizi kuşatmaya kalkan, Suriye’de namluların yurdumuza çeviren ABD’ye karşı mücadele kararlılığımızı perçinliyoruz. Ve ilan ediyoruz Mehmetçiğimizin cephede güç aldığı Andımızla ayaktayız” dedi.

 

oncugenclik.org.tr, 30.10.2018