Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK 1 MAYIS’TA MEYDANLARDAYDI

ÖNCÜ GENÇLİK 1 MAYIS’TA MEYDANLARDAYDI

1630

1 Mayıs Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Bu seneki kutlamalara dostluk, kardeşlik ve terörle mücadeleye karşı birleşme vurguları damga vurdu. Vatan Partisi’nin gençlik örgütü Öncü Gençlik’in de katıldığı kutlamalarda ön plana çıkan yerler ise Ankara Anadolu(Tandoğan) Meydanı, İzmir Gündoğdu Meydanı ve Kocaeli Gebze oldu.

1

ANKARA’DA VATAN, BAYRAK, EMEK VE ATATÜRK VARDI
Ankara’da işçilerin adresi Tandoğan Meydanı oldu. Türk-İş Konfederasyonu üyesi sendikaların merkezi olarak katılım gösterdiği meydan adeta şenlik alanına döndü. İşçilerin akın ettiği meydanda sendikaların yanı sıra Vatan Partisi de güçlü bir katılım gösterdi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ankara Kulübü’ne mensup seymenlerin gösterileri ile başladı. Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak ve Türk-İş Genel Başkanı’nın konuşmalarını gerçekleştirdiği programda terörle mücadelede birlik vurguları öne çıktı. Atalay konuşmasında: ’16 Nisan’da bir referandum gerçekleştirdik, 51 de bizim 49 da bizim, kol kola omuz omuza olmak zorundayız. Bütün siyasi partilere sesleniyorum, FETÖ’ye, PKK’ya, IŞİD’e karşı mücadelede bir araya gelmeyecekseniz ne zaman yan yana geleceksiniz?’ dedi.

2

GEBZE’DE ŞEHİTLERE SAYGI
Gebze’deki kutlamalarda da teröre karşı birlik vurguları öne çıktı. Türk-İş ve Vatan Partisi’nin yanında birçok sendika ve meslek örgütünün bulunduğu kutlamalarda terör örgütlerine karşı atılan sloganlar dikkat çekti. İşçiler tarafından sık sık ‘emek namus vatan, Mehmetçiğe bin selam’, ‘işsizliğe geçit yok, üreten Türkiye’, ‘işçi gençlik Atatürk’te birleştik’ sloganları atıldı. Sendika ve meslek örgütü temsilcilerinin alanı selamlamasının ardından işçiler 1 Mayıs’ı türküler ve halaylarla kutladı.

3

4

GÜNDOĞDU EMEĞİN MEYDANI OLDU
İzmir’de 1 Mayıs’ın kutlandığı adres Gündoğdu Meydanı’ydı. Erken saatlerden itibaren Gündoğdu Meydanı’na akın eden emekçiler ellerindeki Türk Bayrakları ile meydanı gelincik tarlasına çevirdi. Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sıkça teröre karşı birlik ve emek sloganları atıldı.

56

7

oncugenclik.org.tr , 2.5.2017