Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ABD ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE MEYDAN OKUDU: “BÜYÜK MİLLETİMİZ DİZ ÇÖKMEYECEK”

ÖNCÜ GENÇLİK ABD ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE MEYDAN OKUDU: “BÜYÜK MİLLETİMİZ DİZ ÇÖKMEYECEK”

1431

Vatan Partisi Öncü Gençlik üyesi yüzlerce genç Kayseri’de PKK’nın gerçekleştirdiği terör saldırsını protesto etti. Vatan Partisi Öncü Gençlik Başkanı Aykut Diş, “Türk Milleti ve Türk Gençliği güvenlik güçlerinin yanındadır, onlarla omuz omuzadır. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir. Büyük milletimiz diz çökmeyecektir” dedi

 

Öncü Gençlik’in ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdiği eylemde “Kahrolsun PKK işbirlikçi ABD”, “Titre ABD Türk gençliği burada”, ”Hepimiz polisiz PKK’ya yeteriz”, “Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye” sloganları attı. Ellerinde İngilizce ve Türkçe pankartlar taşıyan gençler, çevrede güvenlik önlemi alan polislere alkışlarla destek verdi.

 

SEVR’İ DAYATIYORLAR

 

Öncü Gençlik adına basın açıklamasını okuyan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, “Vatanımızın ateşler içerisinde yandığı günlerdeyiz. Dün Kayseride gerçekleşen terör saldırısında 14 şehit verdik 40 yaralımız var. Şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

“1. Kurtuluş Savaşımızda başaramadıklarını bugün yeniden deniyorlar, bize Sevr’i dayatıyorlar. Türk Milleti büyük önder Atatürk’le birlikte Sevr’i yırttı attı. Büyük Zafere ulaşarak ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü güvence altına alan Lozan’ı yarattı” diyen Diş, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

TÜRK GENÇLİĞİ GÜVENLİK GÜÇLERİNİN YANINDADIR

 

“2. Kurtuluş Savaşı günlerindeyiz, Düşman, karşımıza çıkma cesareti gösteremediğinden bizi canlı bomba saldırılarıyla sınıyor. 15 Temmuz darbe girişimini, işgal girişimini nasıl püskürttüysek bu alçakça saldırıları düzenleyen terör yuvalarını da kurutacağız. 24 Temmuz 2015’te silahlı kuvvetlerimizin başladığı işi millet-ordu birlikteliğiyle hep beraber bitireceğiz. Türk Milleti ve Türk Gençliği güvenlik güçlerinin yanındadır, onlarla omuz omuzadır.Bu mücadele hepimizin mücadelesidir.Buradan ABD’ye de sesleniyoruz: hiç umutlanmayın, milletimiz göğsünü bombalara siper ediyor. Büyük milletimiz diz çökmeyecektir!

 

VATAN SAVAŞININ BAŞARISINA ODAKLANDIK

 

Devletçe ve milletçe seferberlik bugünün acil ihtiyacıdır. Milletimiz ise ancak Atatürk rotasında birleştirilebilir, seferber edilebilir. Cumhurbaşkanlığı vs. gibi rejim tartışmaları ise milletimizi böler ve Vatan Savaşımıza, 2. Kurtuluş Savaşımıza zarar verir. Bu tartışmaları sonlandırmamız gerekiyor, Cumhuriyetimizi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Tüm kaynaklarımızı, tüm gücümüzü bu savaşın başarısına odaklamamız gerekiyor. Bizler Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak tüm gücümüzü Vatan Savaşımızın başarısına odaklamış bulunuyoruz. Türk Gençliğini ABD’ye ve onun enstürümanı terör örgütlerine karşı seferber ediyoruz.Buradan tüm partilere de çağrı yapıyoruz: Milli bir mutabakat sağlanmalı ve Vatan Partisinin de içerisinde yer aldığı bir milli hükümet kurulmalıdır. Milletimiz seferber edilmelidir, Milli bir seferberliği de ancak bir milli hükümet başarıya ulaştırabilir.”

 

6 (1)

2 (2)

8 (1)

oncugenclik.org.tr, 18.12.2016