Ana Sayfa Haberler AVRASYA GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E MESAJ

AVRASYA GENÇLİĞİNDEN ÖNCÜ GENÇLİK’E MESAJ

1175

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in 10. Olağan Genel Kurultayı 17-18 Aralık tarihlerinde Ankara Anemon Hotel’de yapıldı. Kurultayın ikinci gününe Öncü Gençlik’ten mezun olan ve Vatan Partisi’nde yönetici kademelerde yer alan isimlerin konuşması damga vurdu. Çok sayıda antiemperyalist gençlik örgütü de kurultaya mesaj gönderdi. İkinci günün sonunda yeni dönem Genel Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı. Aykut Diş yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

ENDERUN GİBİ KADRO OCAĞI

Kurultayda konuşan Aydınlık Gazetesi Genel Müdürü ve Öncü Gençlik Eski Genel Başkanı Tunç Akkoç, “Osmanlı İmparatorluğu’nda devlet teşkilatının bir anlamda atardamarı fonksiyonunu yerine getiren bir kurum vardı: Enderun Mektebi. Dünya çapında bir okuldu Ortaçağ’da. Osmanlı’ya devlet adamı yetiştiriyordu. Öncü Gençlik de Partimize kadro yetiştiriyor. Ne öğretiliyor bu ocakta? Yoldaşlık, fedailik, kolektif çalışma, uyum, disiplin, sorumluluk bilinci, bilgi birikimi, kriz yönetimi, hitabet, dürüstlük. Türkiye’nin hiçbir okulunda bu salondaki nitelik yok. Bu insan birikimi yetiştirilmiyor. Türkiye’nin en parlak beyinleri, Türkiye’yi yönetecek kuşak bu okulda yetiştiriliyor” şeklinde konuştu.

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, “Nasıl bir sarmaşık büyümek için en yakınındaki nesneye sarılır ve sarıla sarıla büyür. Biz genç Aydınlıkçılar da Partimize sarıla sarıla büyüyoruz” diyerek başladığı konuşmasını “Her şeyimiz emeğin ürünü. Vatan dediğimiz birikmiş emektir. O yüzden vatan savunması en kapsamlı emek savunmasıdır. Bu emeğin değeri hakça paylaşına dek kavgamız devam edecek” diye tamamladı.

KAPISINA KİLİT VURULAMAYAN TEK ASKERİ OKUL

Ulusal Kanal muhabiri ve Öncü Gençlik Eski MYK Üyesi Sinan Sungur, “Tarihimizde esaslı teşkilatlar hep büyük sorumlulukların altına girdi. Bizim kuşağımızın da büyük sorumluluğu var. Vatan Savaşı’nı başarıya ulaştırmak zorundayız. Altından kalkacağımıza hiçbir şüphemiz yoktur. Mutluyuz ve gururluyuz, çünkü Aydınlıkçıyız, çünkü başarılıyız” dedi.

Aydinlik.com.tr Haber Müdürü Tevfik Kadan, “Mezunu olmaktan gurur duyduğum iki okul var. Biri Öncü Gençlik, diğeri 1773’te kurulan Heybeliada Deniz Lisesi. Mazisi, Amerikan tarihinin mazisinden daha eskidir. Kuleli, Maltepe, hepsi kapatıldı. Kapısına kilit vurulamayan, el sürülemeyen tek askeri okul kalmıştır, o da Öncü Gençliktir” dedi.

KORE’DEN YOLDAŞLIK MESAJI

Avrasya’nın dört bir yanındaki anti-emperyalist gençlik örgütlerinden de Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultayı’na çok sayıda mesaj geldi. Uluslararası gençlik örgütleri kurultaya başarılar dilerken bölgesel birliğin önemine işaret etti.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nden iktidar partisinin Kimilsungist-Kimyongilist Gençlik Birliği Merkez Komitesi, Vatan Partisi Öncü Gençlik’in 10. Olağan Kurultayı’na başarılar dilerken, yoldaşlık ve işbirliğini geliştirme temennilerini iletti.

GELECEĞİMİZ MÜŞTEREK

İran İslam Cumhuriyeti Besiç Gücü Önder Üniversiteliler “Bölgemizde yaşanan krizlerin çözülmesi, İran ve Türkiye’nin bölgeye yönelik baskılara karşı tek yürek olarak direnmesi ile imkan bulabilir” tespitini yaparken Kurultay’ın “emperyalizm ve Siyonizm’e karşı dünya milletlerinin yüreğinde mücadele hissi uyandırması” dileklerini iletti.

Suriye Devrimci Gençlik Birliği, gençliğin tarihsel rolünü ve uluslararası anti-emperyalist mücadelenin zorunluluğunu vurguladığı mesajında “Bu kurultay aracılığıyla hem müşterek geleceğimize erişmek için dayanışma duygularımızı ifade ediyor hem de iki örgüt arasındaki dostluğu ve işbirliğini güçlendirmek üzere başarılar diliyoruz” dedi.

Rusya’dan Putin’in danışmanı Alexandr Dugin’e yakınlığıyla bilinen Avrasya Gençlik Birliği Lideri Andre Kovalenko “Tek kutuplu küreselcilik, Amerikan emperyalizmi ve radikal İslam ile mücadele eden tüm Öncü Gençlik 10. Kurultay katılımcılarına” başarılar diledi.

Lübnan Emekçiler Birliği Gençliği Gençlik Örgütü Başkanı Ziad Amin “Vatan Partisi Öncü Gençliğinin emperyalizme karşı verdiğimiz mücadeledeki önemli rolünü hep birlikte görmekteyiz” diyerek dayanışma duygularını iletti.

“YAŞASIN MUSTAFA KEMAL, YAŞASIN CASTRO”

Güney İsviçre Komünist Partisi Genel Sekreteri Massimiliano Arif Ay, “Türk Gençliğinin bilimsel sosyalizm ışığındaki antiemperyalist vatansever mücadelesi, büyük Kemalist Devrim tarafından kurulan ulusal birliği ve bağımsızlığı; karşı devrimcilere, bölücülere ve gericilere karşı koruyacaktır” şeklinde konuştu.

İtalya Bağımsız Öğrenci Birliği adına Luca Martinucci, eşit ve özgür bir dünya için emperyalizm ve faşizme karşı yürütülen uluslararası mücadeleye inancını belirttiği mesajında “Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Fidel Castro!” ifadelerini kullandı.

2

3

 

oncugenclik.org.tr, 20.12.2016