Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK AVRUPA KURULUYOR

ÖNCÜ GENÇLİK AVRUPA KURULUYOR

2317

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in Avrupa’da kurulması için çalışmalar başladı. Öncü Gençlik Avrupa Kurucular Kurulu, 21 Aralık 2019 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde toplandı. Vatan Partisi Avrupa yöneticisi Yener Güneş’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda kurul üyeleri kurultay hazırlıklarını ve Öncü Gençlik’in Avrupa ülkelerinde yapacağı çalışmaları ele aldılar.

Türkiye’de sayısız başarılar elde eden, Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren, emperyalist planları bozguna uğratan, üniversitelerin bilimin ve aydınlanmanın kaleleri olması için 26 yıldır kararlılıkla mücadele yürüten Öncü Gençlik artık Avrupa’da da kuruluyor.
Öncü Gençlik Avrupa Kurucular Kurulu, Kuruluş Kurultayı sürecini planlamak için ilk toplantısını 21 Aralık 2019 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde yaptı. Başta Almanya olmak üzere, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Avusturya, İsviçre ve Norveç’ten gençlik temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya Öncü Gençlik’te uzun yıllar yöneticilik görevi üstlenen, Vatan Partisi Avrupa yöneticisi Yener Güneş başkanlık etti.
Bir gün boyunca süren toplantıda Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek ve Vatan Partisi Avrupa Temsilcisi Ali Mercan da katıldılar. Şule Perinçek Avrupa’daki yozlaşma kültürünü ve gençlerin karşı karşıya bulundukları tehlikeleri anlatırken, Ali Mercan, Amerika Birleşik Devletleri ile çelişen ve yüzünü Asya’ya çevirmeyi tartışan Avrupa siyasetinin analizini yaptı ve gençliğe düşen görevleri anlattı.


VATANIMIZA SALDIRAMAZLAR, KİMLİĞİMİZİ YOK EDEMEZLER!
Kurucular Kurulu adına ilk sözü alan Yener Güneş partili mücadelenin önemini anlatan bir sunum yaptı. Güneş, devrimci mücadeleyi zafere ulaştırmanın yegâne yolun Mustafa Kemal Atatürk’ün de zamanında yaptığı gibi partilileşmeden geçtiğini, Öncü Gençlik’in bu iddia ile Avrupa’da kurulacağını belirtti. Türklerin Avrupa’da yaşadığı sorunları çözecek bir Öncü Gençlik’in kurulacağını ifade eden Güneş, “Irkçılığa geçit vermeyeceğiz, gençlerimizin eğitim sorununu çözeceğiz, anadillerini öğrenmelerini sağlayacağız, zararlı alışkanlıklara yönlendirilmelerine müsaade etmeyeceğiz. Yurt dışında vatanından bi’ haber bir gençlik yetişmesine izin vermeyeceğiz. Öncü Gençlik, dilini, tarihi, kültürünü, milli benliğini özümsemiş bir gençliğin ayağa kalkışına önderlik edecektir” sözleri ile özetlerken, ARD’nin Atatürk’ü “soykırımcı” olarak niteleyen yalan belgeseline değinerek, “Avrupa’da oluşturacağımız Vatan Partisi Öncü Gençlik teşkilatıyla, medya, siyaset ve ihanet örgütleri eliyle büyük önderimiz Atatürk’e, liderlerimize ve vatanımıza yöneltilen saldırılara DUR’ diyeceğiz” vurgusunu yaptı.


NİSAN AYINA KADAR 100 ÜYELİ ÖNCÜ GENÇLİK
Yener Güneş’in sunumunun ardından, gençlik temsilcileri Öncü Gençlik’in önemini ve görevlerini tartıştı. Toplantıda söz alan gençler Avrupa’daki Türk gençlerini Öncü Gençlik’te birleştireceklerini vurguladılar ve “Avrupa’nın milliyetçi, halkçı ve sosyalist gençlerini tek bir disiplin altında Türklere yapılan saldırılara karşı partimizde buluşturacağız” beyanın da bulundular.
Avrupa’da Türklerin yoğun yaşadığı Batı Avrupa ülkelerine yoğunlaşma kararı alan gençler, önlerine Nisan ayı başına kadar 100 genci Öncü Gençlik’e kazanma hedefini koydu.


ARTIK ÖNCÜ GENÇLİK VAR
Birbirini daha önce tanımayan gençlerin çabucak kaynaştığı bir ortamda gerçekleşen toplantı, Öncü Gençlik‘in Avrupa’daki kuruluş çalışmalarının başladığının ilan edildiği bir basın açıklaması ile sona erdi. Kurul adına Öncü Gençlik Kurucular Kurulu Sekreteri Kaan Karagöz’ün okuduğu açıklamada, Avrupa’daki Türk gençlerine “Öncü Gençlik’in tarihi kuruluşunda sen de yer al!” çağırısı yapıldı. Açıklamanın tam metni şöyle:
Avrupa’nın kıymetli Türk gençleri,
“Tarihî Fırsat için Görev Başına” sloganı altında millî hükûmete ilerleyen Vatan Partisi, Türkiye genelinde kurultaylarını topluyor. 11. Genel Kurultay, Amiral Soner Polat Kurultayı yapılacak.
İşte bu tarihi fırsat sürecinde, tarihsel görev ve sorumlularımızın bilincinde olarak, “Tarihî Fırsat için Görevimizin Başına” geçme kararı ve iradesiyle bugün bu salonda toplandık. Bizler Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre, Avusturya ve Norveç’ten yaşayan gençlik temsilcileriyiz. Türkiye’deki vatan mücadelesinde Avrupa’da yaşayan Türk gençliğine, yani bize düşen görevleri, Avrupa’da yaşayan Türk gençliğinin durumunu ve Vatan Partisi Öncü Gençlik’in yapması gerekenleri gün boyunca enine boyuna tartıştık. Avrupa’da yaşayan Türk Gençleri olarak Vatan Partisi Öncü Gençlik çatısı altında birleştik. Öncü Gençlik Avrupa Kuruluş Kurultayının hazırlıklarına başladığımızı Almanya’nın Frankfurt şehrinden ilan ediyoruz.
Tarihi fırsat ve tarihsel görevlerimiz sadece ana vatanımız Türkiye ile sınırlı değildir. Biz Avrupa’da yaşayan Genç Türkler Vatan Savaşı’nın Avrupa cephesindeyiz.
60’lı yıllardan itibaren Avrupa’ya göçen Türkler ve burada doğup büyüyen Türk gençleri emperyalist bir saldırı ile karşı karşıyadır. O saldırı şudur: Burada yaşayan Türk gençliğine denilmektedir ki; “Tarihini unutacaksın, Türk kimliğinden vazgeçeceksin, Türkiye’nin çıkarlarını savunmayacaksın; Batı’nın yalnızlaşan ve bireycileşen sistemine uyum sağlayacaksın.”
Türk gençliğine, bu millisizleşme, kimliksizleşme ve özüne yabancılaşma programına boyun eğen, başta siyasette olmak üzere toplum içerisinde, çeşitli Türk kökenli “rol modeller” sunulmaktadır. Fakat Avrupa’daki Türk gençliği buna isyan etmektedir ve sistemin dayattığı bu insanların kendisini temsil etmediğini bilerek bir arayış içerisindedir.
Bu arayış artık netice bulmuştur! Türkiye’de sayısız başarılar elde eden ve Türk gençliğini emperyalist saldırılara karşı örgütleyen Öncü Gençlik, Avrupa’da da, vatanına ve milletine bağlı, Mehmetçiğimizin yanında kararlılıkla duran, tarihi ile gurur duyan Türk gençlerini temsil etmek ve tek disiplin altında birleştirmek için görev başındadır.
Avrupa’da bugün, Avrupa Birliği’nin terör listesinde olmasına rağmen PKK terör örgütünü savunma özgürlüğü var.
Türk gençlerini ve Türk çocuklarını okullarda ve üniversitelerde soykırımcı olarak aşağılama özgürlüğü var.
Avrupa’nın da tarihinde boğuştuğu gerici ayaklanmaları Tunceli’de bastıran devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e devlet televizyonlarından küfretme özgürlüğü var.
Türklerin derneklerine, işletmelerine, evlerine, camilerine terör örgütleri eli ile saldırma özgürlüğü var,
Fakat Avrupa’da bir sporcunun, Barış Pınarı Harekâtı’nda vatanı için canını feda eden Türk askerine selam gönderme özgürlüğü yok!
Bu durumun değişeceğini buradan ilan ediyoruz! Öncü Gençlik
Avrupa’da da terör örgütünün gerçek yüzünü, bölücü terörün dönüp dolaşıp Avrupa ülkelerine de zarar vereceğini ısrarla anlatacaktır.
Buradan Avrupa’da yaşayan Türk toplumuna müjdeyi veriyoruz; Batı destekli ihanet örgütlerinin yalanlarına ve saldırılarına asla göz yummayacak bir Öncü Gençlik doğmaktadır.
Türk gençliği Avrupa’da sahipsiz değildir, artık Öncü Gençlik var!
Türk gençliğini Avrupa’da kimse milli kimliğinden koparamaz, artık Öncü Gençlik var!
Türk gençliğini Avrupa’da Atatürk’ten kimse vazgeçtiremez, artık Öncü Gençlik var!
Türk gençliği Vatan Savaşı’nın Avrupa cephesinde bir yumruk gibi birleşerek yerini alacaktır, çünkü artık Öncü Gençlik var!
Bu doğrultuda Öncü Gençlik Avrupa’yı kurmak için Avrupa’nın dört bir yanında teşkilatlanma seferberliği, örgütlenme atağı başlattığımızı duyuruyoruz. Bugün, başta Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Belçika ve Norveç olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinden temsilciler ile Öncü Gençlik Avrupa’nın Kuruluş Kurultayı sürecini başlattığımızı ilan ediyoruz.
Avrupa’da yaşayan, sayısı milyonlarca olan, Türk gençlerine çağrımızdır;
Milli Hükûmete yürümekte olan Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik’e sen de katıl,
Tarihe adını yazdırmak için seni göreve çağırıyoruz. Öncü Gençlik’in tarihî kurultayında sen de yerini al.
Avrupa’daki vatansever Türk gençlerini Öncü Gençlik’te birleşmeye davet ediyoruz!
Vatan Partisi bunları derken hamaset yapmaz, Vatan Partisi sözünün eridir.
Türk gençliği Vatan Partisi Öncü Gençlik’e katılması için onlarca sebebi vardır. Sadece bir tanesini hatırlatalım; Avrupa‘daki gençlerimizi okullarda ve üniversitelerde soykırımcı olarak aşağıladılar. Türk Milletini soykırımcı gibi göstermek istediler.
Emperyalist yalanların, emperyalist dayatmaların karşısına Vatan Partisi bir kale gibi dikildi. Bizleri soykırımcı olarak damgalamak istediler, Vatan Partisi yalanlara Avrupa’daki Türkleri de ayağa kaldırarak başkaldırdı.
Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ermeni Soykırımı yalanını yerle bir eden liderdir. AİHM’de üst üste üç dava kazanarak, Batılı emperyalistlerin Ermeni Soykırımı dayatmasını bozguna uğratmış ve Türkiye’nin vatan için silah kullanmasına yönelik suçlamaların temelini yıkmıştır. Biz işte onun başkanı olduğu partinin gençleri olarak partimizle ve genel başkanımızla gurur duyuyoruz. Ermeni Soykırımı yalanını yerle bir eden Vatan Partisi’nin genlik kollarına katılmaya çağırıyoruz.
Sözümüzü, Türk gençliğinin kaderini kendi öz vatanının kaderinden koparmak isteyen Batı emperyalizmine karşı, Öncü Gençlik Avrupa’nın yurt dışındaki Türk gençlerine göstereceği rotayı, Avrupa’nın göbeğinden, doğumunun 179. yılında Vatan ve Hürriyet şairimiz Namık Kemal’i anarak onun sözleri ile bitiriyoruz.
Çünkü Namık Kemal’lerin zulme karşı kaldırdığı hürriyet bayrağıdır hala dalgalandırdığımız. Çünkü biz, Namık Kemal gibi vatan diye haykıran bir geleneğin mirasçılarıyız.
“Felek her türlü esbâb-ı cefasın toplasın gelsin
Dönersem kahbeyim millet yolunda bir azimetten.”

oncugenclik.org.tr, 25.12.2019