Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK BBC’NİN KORE YALANINI ORTAYA ÇIKARDI

ÖNCÜ GENÇLİK BBC’NİN KORE YALANINI ORTAYA ÇIKARDI

1800

Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ve Öncü Gençlik Çin Halk Cumhuriyeti Temsilcisi Özgür Altınbaş, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ni yalanlarla hedef alan BBC Türkçe muhabiri Ece Göksedef’e yanıt verdi.

BBC Türkçe muhabiri Ece Göksedef, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti izlenimleri ile ilgili yazı yazdı. Yazısında Kore hakkında gerçeği yansıtmayan iddialara yer veren Göksedef, “Bu ülkede ‘yasak yok,’ inanılmaz bir kast sistemi var” notuyla Twitter hesabından paylaştı. Göksedef’in asılsız iddialarına yanıt gecikmedi.

“BBC’Yİ BIRAKABİLİRSENİZ KAHKAHA ATABİLİRSİNİZ”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Ece Göksedef’e Twitter’da cevap verdi. Bursalı, “Ece Hanım, Pyongyang’da 6 gün boyunca(Eylül 2018) yazdıklarınızın aksi her ne varsa onu yaşadık. Sizin asıl esaretiniz BBC… Umarım bir gün özgürce gezip yazabilirsiniz Hatta bir gün BBC’yi bırakabilirseniz, o ‘yasaklar ülkesinde’ lunapark keyfi yapıp kahkaha bile atabilirsiniz” diye yazdı.

YALANLARI FOTOĞRAFLARLA ORTAYA ÇIKARDI

Öncü Gençlik Çin Halk Cumhuriyeti Temsilcisi Özgür Altınbaş da Twitter hesabından BBC muhabirine cevap verdi. BBC muhabirinin yalanlarını fotoğraflarla ortaya çıkaran Özgür Altınbaş: “Şimdi izin verirseniz BBC muhabiri Ece Göksedef hanımın KDHC izlenimlerine karşı Koreyi ziyaret etmiş biri olarak bir kaç twit atayım. Çünkü okuduğumda herhalde ben başka bir Koreye gittim diye düşündüm” dedi.
KORE HAKKINDA GERÇEKLER İÇİN ÖZGÜR BURSALI’NIN YAZILARINI OKUYABİLİRSİNİZ:

MUTLU DÜNYANIN HABERCİSİ KDHC’DE 6 GÜN : HALK HER ŞEYİN EFENDİSİ

RÜYA BAŞKENT: PYONGYANG

KDHC’DE GELECEĞİN GARANTİSİ: EĞİTİM SİSTEMİ

oncugenclik.org.tr, 6.1.2019