Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK BURSA: “GENÇLİK PARTİNİN CAN DAMARI OLMAYA DEVAM EDECEK!”

ÖNCÜ GENÇLİK BURSA: “GENÇLİK PARTİNİN CAN DAMARI OLMAYA DEVAM EDECEK!”

1246

Vatan Partisi Öncü Gençlik Bursa 10. Olağan İl Kurultayı’nı 2 Aralık Cuma günü Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel Başkan Aykut Diş ve Genel Yönetim Kurulu üyesi Nuri Kaya’nın katılımı ile gerçekleşen kurultayda Öncü Gençlik Bursa İl Başkanlığı görevine oy birliği ile yeniden Burhan Kurtulmuş seçildi. Delegelerin oylarıyla, 4 asıl ve 2 yedek üyeden oluşan 6 kişilik yönetim kurulu belirlendi. 17-18 Aralık’ta Ankara Anemon Otel’de yapılması planlanan genel kurultay için ise 7 üst kurul delegesi seçildi.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik’i kurumsallaştırmamız ve büyütmemiz gerektiği İfadelerinde bulunarak, Partisi olmayan bir halkın hiçbir şeyi yoktur. Partisi olmayan gençlik öksüzdür. Türkiye’yi değiştirme iddiasıyla bizim dışımızda siyaset yapmaya çalışan örgütlere bakın; hepsi darmadağın oldular, bölündüler. Kimisi Amerikan kuyrukçusu, kimisi PKK kuyrukçusu kimisi FETÖ sevicisi oldu. Bir tek Öncü Gençlik yolundan sapmadı. Çünkü bizim partimiz var. Öncü Gençlik içerisinde, partimizin programı doğrultusunda milliyetçi-muhafazakar-sosyalist yani sağ-sol ayırt etmeden tüm vatansever gençlik kucaklaşmalıdır.” şeklinde konuştu.

Öncü Gençlik Bursa İl Başkanı Burhan Kurtulmuş ise Türkiye’nin vatan savaşı verdiğini belirterek; “10. Genel Kurultayımız öncesi, burada 10. il kurultayımızı yapıyoruz. 1994’ten bu yana görev başında olan Öncü Gençlik bundan sonra da partimizin can damarı olmaya devam edecektir.” dedi.

Öncü Gençlik Bursa İl Başkanı Burhan Kurtulmuş tarafından sunulan faaliyet raporu ve Eski Saymanı Elif Gökkuş tarafından sunulan mali rapor aktarıldı. Konuşmaların ardından adaylıkların alınmasıyla birlikte seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda Vatan Partisi Öncü Gençlik Bursa İl Başkanı oy birliğiyle Burhan Kurtulmuş seçildi.

Kurultayın konukları arasında; Vatan Partisi Bursa İl Başkan Mehmet Alanbel, Türkiye Sanatçılar Birliği Bursa şubesi Başkanı Cuma Çimen, Uludağ Üniversitesi Bilim Toplulukları Birliği Başkanı Ali Ozan Şimşek ve Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Temsilcileri yer aldı.

1

2

3

5

6

oncugenclik.org.tr, 05.12.2016