Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK BEYAZIT VATANSEVER GENÇLİĞİ BİRLEŞTİRECEK!

ÖNCÜ GENÇLİK BEYAZIT VATANSEVER GENÇLİĞİ BİRLEŞTİRECEK!

1213

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Öncü Gençlik Temel Örgüt Kurultayı’nı gerçekleştirdi!

İstanbul Öncü Gençlik il başkanı Ersoy İrşi ve Öncü Gençlik GYK Üyesi Işıkgün Akfırat’ın katıldığı İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Temel Örgüt Kurultayı İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Temel Örgüt Başkanı Berke Berkil’in faaliyet raporu sunumu ve Temel Örgüt Sekreteri Ceren Demirel’in mali rapor sunumuyla başladı.

Ardından İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşi konuşmasını gerçekleştirdi. Türkiye’nin ABD emperyalizmine karşı verdiği mücadeleye vurgu yapan İrşi; “Vatan Partisi 50 yıllık tarihinde her daim emperyalizmle mücadele etmiştir. Sırtımızı 1969 da ortaya çıkan devrimci harekete yaslıyoruz. Türkiye devrim tarihinde gençlik her daim en önemli rolü üstlenmiştir. Bugün Türkiye’de Öncü Gençlik ne kadar büyürse anti emperyalist cephe o kadar büyür
Öncü gençliğin en önemli görevi bugün Türkiyeyi Vatan Savaşından başı dik çıkarmak ve bu görevi başaracak daha büyük bir Öncü Gençlik yaratmaktır.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Kurultay Rapor taslağı ve Temel Örgüt Kurultay Rapor taslağının tartışılmasından sonra Temel Örgüt Başkanı Berke Berkil konuşmasını gerçekleştirdi. Beyazıt Yerleşkesi’nde Öncü Gençliğin gücüne vurgu yaparak konuşmasına başlayan Berkil; “Beyazıt’ın vatansever öğrencilerin olduğunu kanıtladık.
Beyazıt Temel Örgütü olarak gençliği birleşmeye davet ettik.
Yaptıklarımıza yaslanmak, onlardan ders çıkarmak ve ileriye gitmek en büyük görevimizdir.
Kendimize güveniyoruz partimize güveniyoruz. Vatansever gençliği Vatan Partisine davet ediyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Seçimler gündeminde Beyazıt Temel Örgütü yeni dönemde yönetimini yeniledi. Oy birliğiyle Temel Örgüt Başkanlığına Berke Berkil, Sekreterliğe Ceren Demirel, saymanlığa Gizem Şanlı, yayın sorumluluğuna İsmail Erdoğan seçildi.

Dilek ve Temenniler gündeminde İstanbul Üniversitesi Temel Örgüt’ü mezunlarından Zafer Alpuğan, Anıl Kıvılcım ve Erkan Büyük konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmalarında Beyazıt pratiğinin hayatlarına katkılarına ve partili mücadelenin önemine vurgu yaptılar.

1

2

3

4

oncugenclik.org.tr, 05.12.2016