Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK DENİZLİ’DEN GÖRKEMLİ KURULTAY

ÖNCÜ GENÇLİK DENİZLİ’DEN GÖRKEMLİ KURULTAY

1103

Öncü Gençlik Denizli Olağan İl Kurultayı’na Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu ve Öncü Gençlik Denizli eski başkanı Mutlu Akseki katılarak konuşma yaptılar. Kurultay divanına başkan olarak Öncü Gençlik GYK Üyesi Can Bayram, Divan Kurulu Üyesi olarak ise Kezban Ural, Mutlu Akseki, Elif Çobanoğlu seçildi.

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu: “Kurultayımızı ülkemizin Güneydoğusu’nda Suriye’nin kuzeyinde Amerikancı terörle savaşırken topluyoruz. Ege’de adalarımızın işgal edildiği süreçte kurultayımızı topluyoruz ve biz bu kurultayı Amerika’nın Türkiye’yi dizayn etme politikasının son ürünü olan 15 Temmuz Savaşı’nın ardından topluyoruz ve bir savaş dönemi içerisinde topluyoruz. Savaş dönemi demek devrim dönemi demektir. Türkiye vatan savaşından Atatürk devrimlerini tamamlayarak çıkacaktır.” dedi.

ÖNCÜ GENÇLİK KURULTAYLARI İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ HIZLANDIRMAKTADIR

“Kahramanlar Türkiye’nin önünü açar. Kahramanlar o devrimci durumu yaratır. Vatan Partisi o devrimci durumu Milli Hükümete dönüştürecektir. Denizli kurultayımızın ve genel kurultayımızın biricik görevi Vatan Partisi iktidarını ve iktidar yürüyüşünü hızlandırmaktır.”dedi.

ÖNCÜ GENÇLİK RAKİPSİZ BİR GENÇLİK ÖRGÜTÜDÜR

“Gençliğimiz, partimizin gençliği, rakipsiz bir örgütlü güç yaratmıştır. Üniversitelerde bugün kurultaylar toplamak gücüne ulaşmış olan bir başka siyasi parti gençlik örgütü yok. Öncü Gençlik var! Üniversitelerde kurultaylar toplayan, partimizin siyasetlerini üniversitelere taşıyan, öğrenci toplulukları kuran, onlara yayın organları yaratan ve üniversiteleri kuşatan gerici neoliberal müfredata karşı savaş açan ve bu savaşı ideolojik aygıtlarla yürüten başka bir gençlik örgütü yok. Öncü Gençliğin tarihine bakalım ve şimdiki sistem partilerinin gençliğine bakalım bir karşılaştırma yapalım. Ergenekon, Balyoz tertibi dönemlerini hatırlayalım. Ergenekon, Balyoz döneminde saldırı partimize yöneldiği zaman Öncü Gençlik hemen göreve koşmuştur. Silivri’ye taarruzları örgütlemiştir. FETÖ’ye rahat vermemiştir.” İfadelerine yer verdi.

AKSEKİ: YATAĞAN’DAKİ MÜCADELEYİ PARTİM SAYESİNDE ÖRGÜTLEYEBİLDİK!

Öncü Gençlik Denizli eski İl Başkanı Mutlu Akseki: “Öncü gençlik geldi, beni bu kurultaya davet etti. Öncü gençliğin daveti benim için talimattır, görevdir. 2004-2007 yılları arasında Öncü Gençlik Denizli il başkanıydım ve sonra mezun oldum. Yatağandaki mücadeleye katıldım, orada büyük mücadeleler yürüttük Parti okulu sayesinde Yatağanda 400 gün mücadeleyi örgütledik, önderlik ettik. Her görevi devralanlar bayrağı daha da yükselttiler. Bugün burada görev alacak arkadaşlara hem başarılar diliyorum hem de o bayrağı daha da yükselteceklerine canı gönülden inanıyorum. Bizim o zamanlarda sloganımız vardı onu biraz değiştirerek söylüyorum. Emperyalizme Karşı Birlik Yaşasın Öncü Gençlik.” dedi.

Kurultayda seçilen Öncü Gençlik Denizli İl Başkanı Cüneyt Çelik teşekkür konuşmasında “’Pamukkale Üniversitesi’nin bütün fakültelerinde vatanseverliğï, devrimciliği ve cumhuriyetçiliği temsil eden Öncü Gençlik var. Vatan savaşında Mehmetçiğimiz iradesi bize şunu göstermektedir; Türk Milletini bölemeyecekler, cumhuriyeti yıkamayacaklar, Öncü Gençlik’in de iradesi budur.” dedi.

image

image

image