Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK İSTANBUL’DAN COŞKULU KURULTAY

ÖNCÜ GENÇLİK İSTANBUL’DAN COŞKULU KURULTAY

985

BU SALONDAN HASAN YALÇINLAR ÇIKACAK

Öncü Gençlik İstanbul Olağan İl Kurultayı iki yüzü aşkın gencin katılımıyla yapıldı. ‘Gençlik Partiye Parti İktidara’, ‘Mehmetçik Cephede, Öncü Gençlik Kampüste Vatan Savaşında’, ‘Gelenekten Geleceğe, Aydınlıkçılar İleri’ pankartlarının asılı olduğu kurultay salonuna coşku hâkimdi. Seçim sonuçlarına göre, Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanlığı görevine Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi bölümü öğrencisi Ersoy Irşi seçildi. Kurultayda; Öncü Gençlik’i büyütme ve kurumsallaştırma, üniversitede kökleşme ve yeşerme, devrimci kültür yaratma atılımları yapılması kararı alındı.

Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy Irşi teşekkür konuşmasında : “Öncü Gençlik TSK’nın başarısına kilitlenmiştir. Mehmetçik cephede zafer kazandıkça, Öncü Gençlik de kampüste zafer kazandı. Açılım döneminde Kandil’e selam gönderilen kampüslerde bugün Türk bayrağı dalgalanıyor. Binlerce öğrenci şehitlerimize sahip çıkıyor. “ diyerek vatan savaşına üniversitelerin önemine dikkat çekti. Kurultayda il başkanının yanı sıra 18 yönetim kurulu üyesi ile 59 üst kurul delegesi seçildi.

Kurultaya Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Vatan Partisi İl Başkanı Erkan Önsel, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Sekreteri Mustafa Parlak ve İl Başkan Yardımcısı Muhammed Boz, 68liler Birliği Vakfı Genel Başkanı Namık Kemal Boya ve İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mehmet Perinçek katıldı.

MEZUNLAR DİVANI

Kurultay divanına Öncü Gençlik mezunlarından Hüseyin Çobanoğlu, Pınar Akkoç, Zafer Alpuğan ile Öncü Gençlik üyeleri Elif Yılmaz ve Kardelen Yılmaztürk seçildi. Divan Başkanı Av. Hüseyin Çobanoğlu; ‘‘Öncü Gençlik okulundan mezun olmaktan gurur duyuyorum.’’ dedi

Kurultayın açış konuşmasını yapan Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş; ‘‘Mutlu ve gururlu olmamız gereken günlerdeyiz çünkü Türkiye’nin Amerikan emperyalizmine karşı verdiği vatan savaşının yolunu belirleyen partinin neferleriyiz. Biz Vatan Partili gençler bugün Türkiye’nin içinden geçtiği süreci bir devrimci durum olarak değerlendiriyoruz. Bu devrimci duruma tutarsızlar önderlik edemezler; ancak Vatan Partisi önderlik eder.’’ şeklinde konuştu.

MEHMETÇİĞE KATİL DİYENLERE SAYGI DUYMAYIZ

Diş, bölücü terör örgütü PKK’ya sahip çıkan akademisyenleri eleştirerek ‘‘Bölücü terör örgütünden barış güvercini yaratmaya kalktılar. Dünyayı yakan, yıkan, çoğunluğun sefalet ve mutsuzluk içinde yaşamasına neden olan emperyalizmin temsilcilerinden beyaz atlı prens yaratmaya kalktılar. Mehmetçiğe katil diyenlere hoca bile olsa saygı duyamayız. Bizi Amerikan emperyalizmine payanda yapamazlar, Türkiye’nin vatan savaşında bozgunculuk edenlere ortak edemezler.’’ dedi.

Emperyalizmin uzun yıllardır uğraşmasına rağmen kendi gençliğini yaratamadığını belirten Diş; ‘‘ Emperyalizm Türk gençliğini milli damarından koparamadı. Türk gençliğinin vatansever damarına basan tek parti Vatan Partisi’dir. Öncü Gençlik dışında tek bir örgüt daha bu gençlik hareketine önderlik edemedi, Türkiye’yi ayaklandıramadı. Bir tek Öncü Gençlik ayakta. Dışımızdaki tüm kuvvetler silindi. ‘’ ifadelerini kullandı.

BU SALON TÜRKİYE’NİN GELECEĞİDİR

Konuşmasını Öncü Gençlik üyelerine görevler vererek bitiren Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş; ‘‘Bu salondan Bora Gözenler, Hasan Yalçınlar, Feyza Perinçekler, Işık Sonerler çıkmalı. Bu salon yalnızca Vatan Partisi’nin değil Türkiye’nin geleceğidir. Her şart altında mücadele eden aydınlıkçılar gibi olacağız. Varlığımızı milletimizin varlığına adamaktan başka mutluluk yoktur.’’ dedi.

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu ise; “İstanbul’un surlarında Türk bayrağı asılıdır. O bayrağa bi bayrak daha eklenmelidir. O da Vatan Partisi’nin bayrağıdır.” şeklinde konuştu.

ÖNSEL: 68’İ AŞTINIZ

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel ise Öncü Gençlik’in 1968 hareketini aştığını vurgulayarak; “Siz şanslısınız çünkü sizin bir partiniz var. Bir devrimci hareketin sürekliliği ve kararlılığı zaman içerisinde olur. Partimizin tarihi yarım aşırı aştı. Öncü partimiz çeliktendir; eğilmez, bükülmez, yenilmez.” dedi.

Öncü Gençlik İstanbul Olağan İl Kurultayı’nın genel kurultay rapor taslağı gündeminde ise çok sayıda üniversiteli ve liseli söz alarak fikirlerini ifade etti.

image

image

image

image

image

oncugenclik.org.tr, 11.12.2016