Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ESKİŞEHİR’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

ÖNCÜ GENÇLİK ESKİŞEHİR’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

1024

Öncü Gençlik Eskişehir yeni dönem il başkanını seçerek yeni yönetim kurulunu belirledi.

Önceki dönem Öncü Gençlik Eskişehir İl Başkanı Yunus Emre Özgün, Öncü Gençlik Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Öncü Gençlik Eskişehir İl Başkanlığı’na  ise Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu’nun kararıyla ve Vatan Partisi Eskişehir İl Yönetim Kurulu’nun onayıyla, Öncü Gençlik GYK Üyesi İshak AYKAÇ seçildi.

Önceki dönem İl Başkanı Yunus Emre Özgün, ‘Bin fersahlık yolun bir adımla başladığını, vatan, emek ve namus davasının sadece kendi ülkemiz için değil tüm insanlık için verildiğini öğreten örgütüm, partim ve arkadaşlarım bu davaya katkı sunarak kendimi gerçekleştirmeme ve başka insanları da bu mücadeleye katmama olanak sağladığı için sağ ve var olsunlar. Şimdi dünya gençliğine de aynı bilinci ve iradeyi taşımak için gayret sarf edeceğim bir görev üstlendim, bu da başka bir mutluluk kaynağıdır. Vatanın kaygısını kendi kaygısı yapmasıyla, emekçiliği ve ısrarcılığıyla, zorlukları fırsat bilen karakteri ve yanlışlarla uzlaşmayan felsefesiyle İshak arkadaşın bu görevi benden daha iyi yapacağına güvenim tamdır. Yeni görevi örgütümüze ve kendisine hayırlı olsun.
 Yaşasın partimiz Vatan Partisi, var olsun Öncü Gençlik!’ ifadelerini kullandı.

Öncü Gençlik Eskişehir İl Başkanı İshak  Aykaç ise ‘Bizler hayalleri sistemin yarattığı dünyaya sığmayan gençleriz. Sistemin şekil verdiği gençlik değil tarihe yön verecek gücü kendisinde gören gençliğiz. Kahramanları mitleştirmeyen Mustafa Kemaller 20 yaşındadır diyen gençliğiz. Tarihin üzerimize bıraktığı sorumluluk büyük. Tarih Mustafa Kemal’ini aramaktadır ve Mustafa Kemal’ler 20’li yaşlardadır. Genel Başkanımızın tecrübesiyle, yolumuzu aydınlatan birikimiyle 20’li yaşlardaki gençler iktidara yürümektedir. 100 yıl önce olduğu gibi tarih ve talih gençliği büyük bir vazifeye davet ediyor. Öyle bir vazife ki kendimizi (ülkemizi) kurtaracağı için farz, dünyaya hizmet edeceği için mukaddes. O halde tarihin vazifesine kulak verelim ve tecrübenin ışığında Genç Aydınlıkçılar olarak görevlere hazır olalım. Üreten, başı dik Türkiye’yi kuracağız. Doğu Perinçek gibiyiz, kınından çıkmış kılıcız!
 Yunus Emre Özgün kardeşimden aldığımız görevi, bayrağı daha da ileri taşıyacağız. Yeni görevinde tıpkı bu görevi gibi büyük başarılar kazanacağına, partimize daha büyük katkılar sunacağına eminiz. Omuz omuzayız.
 Öncü Gençlik görevlere hazır!’ dedi.

Öncü Gençlik Eskişehir, Vatan Partisi’ne yeni üye olan gençlerle Eskişehir İl Başkanlığı’nda bir araya gelerek rozet takdim töreni düzenledi. Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan ve Öncü Gençlik Genel Merkez Yöneticisi Melike Güler’in katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada yeni üyelere parti rozeti takıldı. Rozet takdim töreninde yeni üye olan her gence “Tecrübenin Işığında Genç Aydınlıkçılar” kitabı hediye edildi. Vatan Partisi Eskişehir İl Başkanı Sayın Mustafa Erdönmez ve Eskişehir İl Yöneticisi Meserret Doğan’ın da katıldığı buluşmada Vatan Partisi ve Aydınlıkçı olmak üzerine konuşuldu. Buluşma İl Başkanı Erdönmez’ in Türk milletinin, Türk gençliğine olan güveni vurgulayan konuşmasıyla sonlandı.