Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK GYK: VATANSEVER GENÇLİĞİN BİRLİĞİ İÇİN GÖREV BAŞINA

ÖNCÜ GENÇLİK GYK: VATANSEVER GENÇLİĞİN BİRLİĞİ İÇİN GÖREV BAŞINA

1107

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi.

Vatan Partisi genel merkezinde yapılan toplantıda siyasi gündem, üniversite açılışları, kitle çalışması, örgütsel kurumsallaşma ve kadro politikası konuşuldu.

Suriye direnişinin başarıya yakınlaşması, Rusya ve Çin’in yükselişi ve Avrupa Birliği’ndeki yarılma ile Amerikan emperyalizminin hegemonyasındaki tek kutuplu yeni dünya düzeninin sona erdiği tespitinin yapıldığı toplantıda Fırat Kalkanı operasyonuyla İkinci İsrail planının bozulduğu ve Türkiye’nin bu cesareti zorunluluklarıyla birlikte Amerikan hegemonyasının zayıflamasından aldığı vurgulandı.

Ayrıca üniversitelerde Öncü Gençlik dışındaki bütün kuvvetlerin Amerikancılaşmalarının bir sonucu olarak silikleşmesi ile Öncü Gençlik’in daha da baskın örgütlenmesi için ciddi bir zemin olduğunun belirtildiği kurulda merkezden talimat beklemeden harekete geçebilen ve gençlik içinde çekim merkezi olabilecek temel örgütlerin inşası için hedefler çıkartıldı.

Emperyalizm destekli teröre ve akılsız Cumhuriyet düşmanlarına karşı vatansever gençliğin birleşik örgütlü mücadelesi için Vatan Partisi önderliğinin tayin edici olduğunun altı önemle çizildi.

Son olarak Öncü Gençlik’in kurumsallaşması, hukukunun derinleştirilmesi ve kadro politikası gündeminin konuşulduğu toplantı Öncü Gençlik’in kurultay takvimi netleştirildi.

Öncü Gençlik üyelerinin partili mücadeleyi bir yaşam biçimi olarak son nefesine kadar benimsemesi için atılım kararı alındı.

Genel Yönetim Kurulu’nda belirlenen takvime göre Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultay tarihi 19 Kasım 2016 günü gerçekleştirilecek olan Öncü Gençlik İl Başkanları Toplantısı’nda ilan edilecek.

 

oncugenclik.org.tr, 21.09.2016