Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK İZMİR, BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILDI

ÖNCÜ GENÇLİK İZMİR, BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI KUTLAMALARINA KATILDI

1154

Öncü Gençlik İzmir, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yılında düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılım gösterdi.

Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı beraberindeki heyet ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlemiş olduğu 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katıldı. Bando takımının gösterisiyle başlayan tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu İpal Emin’in konuşmasıyla devam etti. Emin’in konuşmasının ardından çelenk koyma seromonisine geçildi. Çeşitli Atatürkçü kurumların çelenk sunduğu törende, Vatan Partisi İzmir adına Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Dr. Rİfat Mutlu çelengi takdim etti.

“Doğu Akdeniz’i kimseye bırakmayacağız”

Mutlu, gerçekleşen tören hakkında “Bugün Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yılını kutluyoruz. Siyasi partiler arasında yalnızca Vatan Partisi’nin katılım gösterdiği bu törende bulunmaktan gurur duyduk. 44 yıl önce şehit verdiğimiz hem Türk hem Rum halkını özgürlüğüne kavuşturan Kıbrıs Barış Harekatı’nın gururunu yaşarken, öteki yandan Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs’ın kuzeyinde Amerika, Yunanistan, Rum Devleti  ve İsrail, Türkiye’ye karşı bir operasyon yapmaktadır. Bunun temelinde de büyük bir enerji savaşı vardır. Ama şunun bilinmesi de gereklidir; Doğu Akdeniz’i kimseye bırakmayacağız, hakkımızı alacağız. KKKTC ve Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarları birdir” dedi.

“Mehmetçiğin her harekatı neticede barış içindir”

Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Ferdi Tanhan ise ‘’Mehmetçik’in her harekatı neticede barış içindir. Çanakkale’den bu yana yalnız kendi ulusu için değil bütün mazlum uluslar için barışın güvencesi olan ordumuzu, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. yılı vesilesiyle tebrik ediyoruz’’ sözleriyle Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutladı.

Vatan Partisi sosyal medyadan yayınladığı “Kahraman Türk askerinin 20 Temmuz’da  Kıbrıs halkına özgürlük getirdiği Kıbrıs Barış Harekatı’nın  44. yılı kutlu olsun” mesajı ile de Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutladı.

oncugenclik.org.tr, 20.7.2018