Ana Sayfa Haberler VATAN PARTİSİ CEM VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

VATAN PARTİSİ CEM VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

1202

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Şule Perinçek, Fatoş Güden ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Aykut Diş, Yenibosna’da bulunan Cem Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Vatan Partisi heyetinin oldukça sıcak karşılandığı görüşme, bir saati aşkın bir süre boyunca devam etti. Görüşmenin ana vurgusunu ‘vatanın birliği ve bütünlüğü’ oluşturdu.

‘CUMHURİYETİMİZİ VE DEVRİMLERİMİZİ SAVUNACAĞIZ’

Birleşerek emperyalizme karşı mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Şule Perinçek, “Bugüne dek Türkiye’yi öncelikle üretimden kopardılar ardından Alevi Sünni diye bölmeye çalıştılar. Bu sorunları çözmemiz için bizim çözebileceğimiz yerlere ulaşmamız lazım, iktidarda olmamız lazım. Emperyalizme, bizi bölmeye çalışanlara karşı el ele, güçlü bir birliktelik içinde olmamız gerekiyor. Cumhuriyetimizi savunacağız, devrimlerimizi savunacağız. Bizim terörün kökünü kazımamız lazım, içerde de dışarda da. Terörle barışamayız, terörün yöneticileri ile barışamayız.” dedi.

‘TÜRKİYE’DE YENİDEN HUZUR İÇİN TERÖRÜ BİTİRMEMİZ LAZIM’

  1. Bölge’nin genç adaylarından Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, “Ben görevim gereği gezdiğim birçok yerde Cem Vakfı’nı hem ziyaret ediyorum hem de çeşitli gözlemlerde bulunuyorum. Cem Vakfının başka bir yeri var, Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı olarak ismiyle bile ayrışıyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde istihbarat örgütlerinin maddi yardımlarıyla Aleviliği özünden koparan projeler uygulanıyor. Bütün bunları çözmemizin yolu artık bu sistemin dışına çıkmak. Bunu da hep birlikte yapmalıyız.” dedi.

Suriye’de yaşanan iç savaşı örnek veren Aykut Diş, “Suriye’de yürüyen savaş aynı zamanda bir mezhep savaşıdır. Orada en büyük zararı görenler Ehl-i Beyt çocukları, torunlarıdır. Orada IŞİD’in saldırdıkları Ehl-i Beyt torunları. PKK’nın Suriye kolunun saldırdıkları Ehl-i Beyt torunları. Terör ve dış güçler işin içine girdiğinde hiçbir bağ ortada kalmıyor ve onların emrinde oluyorsunuz. Bugün Türkiye’de yeniden huzuru temin edebilmek için terör sorununu çözmek lazım. Bu sorun elbette yalnızca silahla çözülmez ama silahsız da olmaz. En başa şunu yazmamız lazım: doğru yönetim. Biz de bunu yapabileceğimize inanıyoruz, bunu yapacak birikimimiz var.” sözlerini kaydetti.

Vakıf Başkanı Erdoğan Döner, “Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda onlarca yokluğun içerisindeyken bile ülkemiz çok güzel yönetiliyordu; ancak şu an durum böyle değil. Fakat biz umutluyuz, insanlarımızdan umutluyuz. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz. Her şeyden önce Türkiye’nin bekası önemlidir. Herkes sorunları kabul ediyor ancak çözüm yok. Çözüm ülkeyi yönetenlerde olmalıdır. Sorunlarımız da sizler sayesinde, Meclis’e gidenler sayesinde çözülecektir.” ifadelerini kullandı.

oncugenclik.org.tr, 22.6.2018