Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK KOCAELİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

ÖNCÜ GENÇLİK KOCAELİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

873

Vatan Partisi 10. Öncü Gençlik Kocaeli İl Kurultayı,“Vatansever Gençlik Partiyle İleri” sloganıyla il binasında yapıldı. Öncü gençlik Kocaeli İl Başkanlığı görevine Doğu Polat seçildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kurultayda ilk konuşmayı Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk yaptı.

Olguntürk açıklamasında, “10. Genel Kurultayımız öncesi, burada 10. il kurultayımızı yapıyoruz. 1994’ten bu yana görev başında olan Öncü Gençlik bundan sonra da partimizin can damarı olmaya devam edecektir.” dedi.
Ardından Öncü Gençlik GYK üyesi Birkan Burkan konuşmasında ‘’Kocaeli il örgütümüzün önünde üniversitelerde vatansever gençliğin sesini yükseltmek görevi durmaktadır.Bu kurultay sürecinde tüm tartışmalarımızı bu amaca hizmet edecek şekilde gerçekleştirmeliyiz.’’ dedi.

10. Genel Kurultay Rapor Taslağı gündeminde söz alan Öncü Gençlik GYK üyesi Eser Keskin Türkiye’nin vermekte olduğu Vatan Savaşı sürecini vurgularken,Öncü Gençliğin 23 yıldan bu yana yaptığı işlerin bu güne gelmemizde öncü rol oynadığını ifade etti.Gelecek dönemde Öncü Gençliğin yetiştirdiği kadrolarla vatansever gençliği partisiyle buluşturma hedefi olduğunu belirtti.
Konuşmalardan sonra seçim gündemine geçildi.Geçerli oyların tamamını alan Doğu Polat Öncü Gençlik Kocaeli il başkanlığı görevine seçildi.

1111

oncugenclik.org.tr, 03.12.2016