Ana Sayfa Haberler MUĞLA ÖNCÜ GENÇLİK’TEN GÖRKEMLİ KURULTAY

MUĞLA ÖNCÜ GENÇLİK’TEN GÖRKEMLİ KURULTAY

753

Öncü Gençlik Muğla Olağan İl Kurultayı yüzü aşkın gencin katılımıyla yapıldı. Kurultay sonuçlarına göre, Muğla Öncü Gençlik İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle Anıl Coşkun seçildi.
Kurultaya Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Günal Dal, İl Sekreteri Beyhan Korkman ve Vatan Partisi MKK üyesi Cemil Gözel de katılarak konuşma yaptılar.
Öncü Gençlik Muğla İl Başkanı Anıl Coşkun ”Devrimciliği bir gençlik hevesi olmaktan çıkaracağız.Hayatımızı partimizle planlayacağız” dedi.
Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş ise Türkiye’nin vatan savaşı verdiğini belirterek; ”Türk gençliği her dönem memleket meselelerini omuzlarında taşımıştır, Türk devriminin itici gücü olmuştur. Türkiye, emperyalizmin cenderesinden kopuş yaşamaktadır. Bu kopuş devrimci durumu doğurur. Bu süreci bir tek Vatan Partisi başarıya ulaştırır. TSK’nın hiyerarşisini bozanlar, Lozan’a düşmanlık yapanlar, Abdülhamit’e sarılanlar bu süreci başarıya ulaştıramazlar.” dedi.

MEHMETÇİK VURDUKÇA VATANSEVER GENÇLERİN ÖNÜ AÇILIYOR

Üniversitelerdeki siyasi atmosferi anlatarak konuşmasına devam eden Diş; ”Gaflet dönemlerinde, açılım dönemlerinde her türlü şımarıklıkla üniversitelerimizi canlı bomba devşirme yuvasına çeviren PKK şimdi süt dökmüş kediye döndü. Mehmetçik vurdukça, üniversitelerde vatansever gençliğin önü açılıyor. Biz bugüne kadar davamızın haklı olduğunu bilerek, PKK’nın üniversitelerde kollandığı dönemlerde de gerekirse üniversite yönetimleriyle karşı karşıya gelerek mücadelemizi yürüttük.Gücümüzü davamızın haklılığından aldık. FETÖcülerle de üniversitede mücadele ettik. Arkadaşlarımıza sizi okuldan atarım diyen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Pakdemirli okuldan atıldı, o rektör şimdi kimsenin yüzüne bakamıyor. Geldiğimiz nokta budur. ” dedi.

PARTİSİ OLMAYAN GENÇLİK ÖKSÜZDÜR

Vatansever gençleri Vatan Partisi’nde örgütlenmeye çağıran Diş; ” Partisi olmayan bir halkın hiçbir şeyi yoktur. Partisi olmayan gençlik öksüzdür. Türkiye’yi değiştirme iddiasıyla bizim dışımızda siyaset yapmaya çalışan örgütlere bakın; hepsi darmadağın oldular, bölündüler. Kimisi Amerikan kuyrukçusu, kimisi PKK kuyrukçusu kimisi FETÖ sevicisi oldu. Bir tek Öncü Gençlik yolundan sapmadı. Çünkü bizim partimiz var. Öncü Gençlik içerisinde, partimizin programı doğrultusunda milliyetçi-muhafazakar-sosyalist yani sağ-sol ayırt etmeden tüm vatansever gençlik kucaklaşmalıdır.” şeklinde konuştu.
Öncü Gençlik Muğla Olağan İl Kurultayı’nda, HDP’li vekillerin tutuklanmasını değerlendiren Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş ; ”11 milyon oy almışlardı. Hani nerde oy verenler? Niye kimse Selahattin Demirtaş’ı, Figen Yüksekdağ’ı savunmak için meydanlara çıkmadı?Çünkü Türkiye’yi bölme özgürlüğü olmaz Doğu Perinçek Ergenekon’dan tutuklandığında tüm Türkiye ayağa kalkmıştı. Davanız haklı değilse kimse peşinizden gelmez. Tutuklandığınızda da dımdızlak ortada kalırsınız.” dedi.
2
3

oncugenclik.org.tr, 03.12.2016